Česko-ruská konverzace EE

Česko-ruská konverzace EE

Šikovný pomocník pro rozvoj konverzace. Tato knížečka vám pomůže dorozumět se v běžných i nouzových situacích. U frází je uveden fonetický přepis výslovnosti. Oceníte ji na letišti, v hotelu, na nákupech, při poznávání památek, sportu, v restauraci, popisuje například typická ruská jídla a nápoje. Kniha obsahuje také oboustranný ruský slovníček. Prostě spolehlivý pomocník za skvělou cenu!

ISBN: 978-80-7508-174-2
EAN: 9788075081742
vazba: lepená vazba, měkké lamino
formát: 95 x 140 mm
stran: 192
hmotnost: 100 g
edice: 1
vydání: 16. 2. 2016
Obsah
  • 1 200 vět a frází
  • 800 slovíček v tématech
  • 5 000 hesel ve slovníku
  • Výslovnost
  • Doporučení a upozornění
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Tato konverzace vám umožní pohotově se dorozumět rusky v běžných i nouzových situacích, obsahuje přepis výslovnosti frází. Důraz jsme kladli na praktickou slovní zásobu, přehlednost a snadnou orientaci v textu. Díky malému formátu můžete knížku mít pořád u sebe.

Konverzace je členěná tematicky, nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (číslovky, udávání času, představování, cestování (autem, letadlem, vlakem, městskou dopravou), ubytování, stravování, sport, seznamování, prohlídka města, nakupování, rodina, práce a brigáda, banka, komunikace a počítač...). Užitečnou přílohou je oboustranný ruský slovníček.

Vzhledem k tomu, že čeština i ruština jsou slovanské jazyky, znějí mnohá slova v obou jazycích stejně nebo velmi podobně. Ne všechna taková slova mají ale vždy stejný význam, ten může být naopak zcela odlišný. Konverzace vám pomůže vyhnout se nedorozumění. 

Pokud potřebujete podrobnější konverzaci, doporučujeme čtyřbarevnou ruskou konverzaci zhruba dvojnásobného rozsahu. Zájemcům o hovorovou ruštinu pak doporučujeme náš speciální titul, mluvník.