Jací jsou? - Američané

Jací jsou? - Američané

Nový zábavný průvodce popisuje povahu a životní styl Američanů. Dočtete se podrobnosti z jejich každodenního živata,  čím žijí, čemu věří, jak funguje americká rodina a společnost vůbec. Zjistíte, proč si v Americe tolik zakládají na osobních právech a jaký význam pro ně mají sport, peníze, krása a úspěch. To vše neotřelou formou, vážně i s nadsázkou. 

více zde ...

Vydání: 1, 2019 | Stran: 96 | Formát: 111x178 mm | ISBN: 978-80-7508-517-7
Vazba: V4 měkká šitá | Ebook format: | Dostupnost: připravujeme
Systém: V4 měkká šitá | ISBN: 978-80-7508-517-7
Balení: 96 | 111x178 mm | Dostupnost: připravujeme
cena: 129
Obsah
  • Zábavný průvodce americkou povahou.
  • Národní identita, povaha, postoje a hodnoty, posedlosti, zvyky a tradice, jídlo a pití, kultura, byznys, zločin a trest, jazyk a další.
Hlavní vlastnosti
Ukázkové strany
Jací jsou? - Američané Jací jsou? - Američané Jací jsou? - Američané Jací jsou? - Američané Jací jsou? - Američané Jací jsou? - Američané
Doporučujeme
Podrobnější informace

Američané jsou hrdí na to, že se odlišují jeden od druhého a od zbytku světa. Coby národ přistěhovalců mohou být Američané
v podstatě jakékoli etnické příslušnosti. Snad jediný očividný rozdíl mezi Američany a obyvateli jiných zemí je v tom, že Američané tráví v pubertě mnohem více času u zubaře, takže mají úžasně rovné zuby. Jedná se také o národ, jehož nejzákladnějším společenským vztahem je nezávazná známost a nadevše milují sport.

Být tím nejlepším je pro Američana velmi důležité. Prakticky každá událost v životě Američana je konstruována tak, aby měla svého vítěze, nebo alespoň účastníka, který z celé věci vyjde lépe než ostatní. Ba co víc, Američané mají za to, že oni sami jsou jediným národem, který je skutečně schopen vítězit.

Vyhrávání je pro Američany důležité, protože se díky němu cítí dobře, a dobrý pocit je to, oč v Americe běží. Lidé pohlížejí na jakékoli osobní nesnáze nebo krize s optimismem. Snaží se vždy na všem najít světlou stránku, přestože zdánlivě žádná neexistuje. Faktor dobrého pocitu ovlivňuje všechny aspekty osobního a veřejného života. Američané všechno vnímají z pohledu peněz, jelikož peníze lze kvantifikovat. Smysluplnými měřítky tedy jsou peníze (velký narušitel rovnosti), krása a úspěch. Někdy rovnou kombinace všech tří, jako v případě aplikace botulotoxinu. Jedna americká celebrita kdysi řekla: „Nikdy nemůžete být příliš bohatý nebo příliš štíhlý.“ Všichni Američané touží být pěkně štíhlí (a bohatí). To ale neznamená, že průměrný člověk je štíhlý; ani zdaleka ne...

V knize se zábavně dočtete mnohem více o každodenním životě a povaze Američanů, abyste je lépe pochopili a snadněji s nimi navázali kontakt. Nechte se inspirovat a poznejte americký sen.