Americká angličtina konverzace

Americká angličtina konverzace

Konverzace americké angličtiny pro cestovatele. Americká angličtina se od britské liší nejen rozdílným pravopisem některých slov, ale částečně i odlišnou slovní zásobou a výslovností. Při cestách za oceán určitě tuto konverzaci využijete. Konverzace je členěná tematicky, nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky nejrůznějších situací. Součástí příručky je i oboustranný slovník, přehled gramatiky a informace o zemi.

ISBN: 978-80-7508-188-9
vazba: lepená, měkké lamino, zaoblené rohy
EAN: 9788075081889
formát: 95 x 140 mm
stran: 336
hmotnost: 172 g
edice: 1
vydání: 3. 6. 2016
ebook format: epub
ebook kód: 9788075082398
Obsah
  • 2 600 vět a frází, 1 600 slovíček v tématech.
  • 6 000 hesel ve slovníku (jen v knize).
  • Přepis výslovnosti všech frází, doporučení a upozornění.
  • 15 stran gramatiky, 17 stran praktických informací o zemi.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Americká angličtina má dnes ve světě dominantní vliv nejen v obchodní komunikaci, ale i díky užívání v médiích, oblíbenosti amerických filmů a populární hudby. Od britské angličtiny se liší především: rozdílným pravopisem některých slov, částečně odlišnou slovní zásobou a výslovností.

Americký pravopis ovlivnila hlavně snaha o zjednodušení a odlišení od původního britského. Typické jsou např. rozdíly v psaní ou – o – např. v britské favourite, honour a v americké favorité, honor, nebo psaní re – ér v britské centre, metre a v americké center, meter ap. Rozdílu ve slovní zásobě jsou stovky až tisíce. Ty nejznámější jsou např. výtah – BrE lift, AmE elevátor, byt – BrE flat, AmE apartment, benzin – BrE petrol, AmE gas, sladkosti – BrE sweets, AmE candy, hranolky – BrE chips, AmE French fries ap.

Rozdíly ve výslovnosti jsou poměrně značné, ale těžko popsatelné. Velmi zjednodušeně lze říct, že americká výslovnost je proti britské obecně tvrdší a samohlásky jsou otevřenější. Akcent se však liší i mezi jednotlivými oblastmi USA.

Konverzace je členěná tematicky a nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (udávání času, nápisy, představování, cestování (autem, letadlem, vlakem, městskou dopravou), pasová kontrola, ubytování, stravování, sport, seznamování, prohlídka města, nakupování, rodina, práce a brigáda, banka, komunikace a počítač...). Najdete v ní klasické fráze na cesty i nejnovější slovní zásobu z oblasti internetu a digitálních technologií.

Součástí příručky je i oboustranný slovník, přehled gramatiky a užitečný přepis výslovnosti u všech frází.
Při cestách do Nového světa tuto konverzaci určitě oceníte.