Česko-anglický mluvník, 5. vydání

Česko-anglický mluvník, 5. vydání

Nové vydání oblíbeného mluvníku. Tento slovník anglických vět vám pomůže osvojit si fráze, které spisovná i hovorová angličtina běžně používá a často je nelze ani doslovně přeložit. Mnohé z nich ale v učebnicích nenajdete. Věty jsou uspořádané podle klíčových slov, která obsahují. Zpestřením jsou zajímavosti v rámečcích. Pokud mluvník neznáte, podívejte se na ukázkové strany. .

ISBN: 978-80-7508-514-6
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075085146
formát: 115 x 165 mm
stran: 640
hmotnost: 502
edice: 5, 2019
vydání: 30. 10. 2019
Obsah
  • 1 500 klíčových slov tvořících základ slovní zásoby
  • 18 000 šikovných vět a konverzačních obratů
  • praktické poznámky a informace v rámečcích
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Možná se vám už stalo, že jste potřebovali utvořit konkrétní obrat či větu v cizím jazyce a nevěděli jste si s tím rady, hledání v tematicky uspořádané konverzaci bylo neúspěšné nebo trvalo až příliš dlouho. S pomocí slovníku jste nakonec větu sestavili, ale úplně jisti její správností jste si stejně nebyli.

Chcete-li se správně a pohotově vyjadřovat, nestačí pouze znát určité množství slovíček. Musíte se naučit vytvářet konkrétní věty a slovní spojení, správně užívat předložkové vazby ap., a navíc si osvojit spoustu frází, které se v daném jazyce běžně používají a nelze je ani doslovně přeložit. K tomu, abyste mohli podobné obraty snadno najít nebo sami vytvářet, vám pomůže právě mluvník. Jedná se o praktický slovník celých vět.

Mluvník v sobě spojuje výhody slovníku a konverzační příručky. Obsahuje abecedně řazená klíčová slova, která pokrývají základ slovní zásoby. V každém hesle pak naleznete množství praktických vět, slovních spojení a idiomů obsahujících dané klíčové slovo.

Na rozdíl od konverzační příručky není výběr příkladů omezen tematicky, ale zahrnuje běžné obraty skutečně užívané v každodenní komunikaci. Můžete si tedy bez zdlouhavého listování najít větu nebo slovní spojení, které právě potřebujete, rozšiřovat si tak slovní zásobu a zlepšovat komunikační dovednosti. Některé příklady můžete použít rovnou, jiné si snadno pozměníte tak, aby vyhovovaly vaší konkrétní potřebě.

Mluvník nabízí cca 1 500 klíčových hesel a téměř 18 000 příkladů nejen stylově neutrálních, ale také hovorových a slangových. Cílem mluvníku není obsáhnout vyčerpávajícím způsobem slovní zásobu, ale poskytnout uživateli množství užitečných informací pro snazší komunikaci v angličtině. 

Tento anglický slovník vět ocení jak začínající a středně pokročilí studenti, kteří potřebují získat praxi a pohotovost ve vyjadřování, tak i pokročilejší uživatelé, kteří zde objeví nejeden nový obrat či zajímavou frázi. Důkazem toho je značná oblíbenost této knihy, díky které můžeme nabídnou už 5. vydání.