Česko-anglický ekonomický mluvník

Česko-anglický ekonomický mluvník

Ekonomický mluvník nabízí 1 100 ekonomických i obecných hesel a množství praktických  příkladů a spojení, které se k nim vážou. Jde v podstatě o slovník anglických vět řazených tematicky podle konkrétních situací a klíčových slov. Mluvník vám pomůže osvojit si praktickou ekonomickou slovní zásobu a pohotově se anglicky vyjadřovat při obchodních a pracovních jednáních nebo si najít užitečné obraty pro sestavení obchodního e-mailu či dopisu.

ISBN: 978-80-87062-39-5
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788087062395
formát: 115 x 165 mm
stran: 288
hmotnost: 242 g
edice: 1
vydání: 13. 6. 2008
Obsah
  • 1 100 klíčových slov z oblasti ekonomiky a podnikání
  • 9 000 užitečných vět, ustálených spojení a konverzačních obratů
  • 22 tematických okruhů
  • 300 anglických ekonomických zkratek
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Možná se vám už stalo, že jste potřebovali utvořit konkrétní obrat či větu v angličtině a nevěděli jste si s tím rady, ačkoli jste třeba znali překlady jednotlivých slov. S pomocí slovníku jste nakonec větu nějak sestavili, ale úplně jisti její správností jste si stejně nebyli.

Máte-li se správně a pohotově vyjadřovat, nestačí vám pouze znát určité množství slovíček. Musíte se naučit vytvářet konkrétní věty a slovní spojení, správně užívat předložkové vazby, slovosled ap., a navíc si osvojit množství ustálených obratů, které se v angličtině běžně používají a nelze je ani doslovně přeložit. K tomu, abyste mohli podobné obraty snadno najít nebo sami vytvářet, vám pomůže právě mluvník. Jedná se o praktický slovník celých vět.

Ekonomický mluvník v sobě spojuje výhody slovníku, konverzační příručky i přehledu gramatických pravidel. Obsahuje abecedně řazená klíčová slova, která pokrývají značnou část slovní zásoby anglického jazyka z oblasti ekonomiky a obchodu. V každém hesle pak naleznete množství praktických vět a slovních spojení obsahujících dané klíčové slovo.

Příklady jsou voleny tak, aby zahrnovaly jak obecné, tak odbornější ekonomické obraty. Můžete si tedy bez zdlouhavého listování najít větu nebo slovní spojení, které právě potřebujete, rozšiřovat si tak slovní zásobu a zlepšovat komunikační dovednosti. Některé příklady můžete použít rovnou, jiné si snadno pozměníte tak, aby vyhovovaly vaší konkrétní potřebě.

Mluvník nabízí 1 100 ekonomických i obecných hesel a cca 9 000 příkladů a spojení nejen odborných, ale i všeobecných. Navíc obsahuje i množství obratů a vět řazených tematicky podle konkrétních situací, s nimiž se můžete v obchodní a pracovní praxi setkat. Cílem mluvníku není obsáhnout vyčerpávajícím způsobem ekonomickou slovní zásobu, ale poskytnout uživateli množství praktických užitečných obratů a spojení pro snazší komunikaci při obchodních jednáních, pohovorech, na poradách apod.

Ekonomický mluvník navazuje na úspěšný mluvník všeobecný, který si uživatelé oblíbili pro jeho jednoduchost, přehlednost a vysokou užitnou hodnotu. Věříme, že slovník vět ocení jak studenti ekonomických škol, kteří potřebují získat odbornou slovní zásobu a pohotovost ve vyjadřování v angličtině, tak i manažeři a zaměstnanci firem, kterým pomůže lépe se dorozumět v pracovních a obchodních situacích.