Lexicon 7 Anglický ekonomický slovník

Lexicon 7 Anglický ekonomický slovník

Aktuální anglický ekonomický slovník nabízí ověřená hesla a praktické fráze z oblasti obchodu, financí, účetnictví a dalších oborů současné ekonomie a ekonomické praxe. Obsahuje mnoho odborných slovních spojení, která ve všeobecných slovnících ani na internetu nenajdete. Stáhněte si 30denní verzi a vše si vyzkoušejte!

ISBN: 978-80-7508-553-5
systém: Windows 7/8/8.1/10, macOS 10.7 a vyšší, Linux
EAN: 9788075085535
formát: download, časově neomezená licence až pro 2 zařízení
edice: 2019, možnost upgrade
Obsah
  • Celkem 26 000 hesel, z toho slovník anglicko-český 11 100 hesel a česko-anglický 15 200 hesel
  • 188 000 slovních spojení, 180 000 překladů.
  • 20 tematických skupin v režimu učení a zkoušení.
Vlastnosti
  • Aktuální a rozsáhlá odborná slovní zásoba: obchod a podnikání, účetnictví, bankovnictví, marketing...
  • Možnost vkládání vlastních hesel do uživatelského slovníku.
  • Možnosti nastavení: barva, písmo, jazyk komunikace včetně celé nápovědy, vyhledávání a zobrazení hesel.
  • Široké možnosti vyhledávání: zadané v libovolném tvaru, částečně, s překlepem, uvnitř jiných hesel.
  • Témata z oblasti ekonomiky (obchod, účetnictví, ekonomie) s možností učení a zkoušení slovíček.
  • Funkce pop-up: přebírání slov ze schránky, mouse-over: překlad slov pod kurzorem myši (OS Windows).
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Aktualizovaný a značně rozšířený oboustranný odborný slovník je dílem autorského kolektivu Lingea. Pokrývá poměrně rozsáhlou terminologii ze všech oblastí současné ekonomické teorie i praxe. Slovník obsahuje množství odborných slovních spojení, která ve všeobecných slovnících nenajdete. Do nové verze jsme doplnili přes 3 000 nových hesel, 5 000 slovních spojení a 7 000 překladů. Inovace se dočkala i samotná aplikace Lexicon 7, je dostupná jako ESD licence (bez CD).

Slovník je oboustranný. Obsahuje celkem 26 000 hesel (z toho na české straně 15 000, na anglické 11 000). Jedná se o praktickou slovní zásobu a zejména 188 000 ustálených spojení z oblasti podnikání, obchodu, bankovnictví, pojišťovnictví, burzy, marketingu, obchodní komunikace. Maximální aktuálnosti a praktičnosti terminologie jsme docílili mimo jiné využitím internetových zdrojů a současného českého i zahraničního hospodářského tisku. Do slovníku si také můžete vkládat nová vlastní hesla.

V Lexiconu 7 můžete snadno hledat ustálená spojení v jakémkoli tvaru kdekoli v rámci celého slovníku (účetní osnova, bankovní převod, bezúročná půjčka, kreditní karta, hospodářský výsledek, daň+přidaná+hodnota,...). Inteligentní vyhledávání si poradí i se slovy zadanými jen částečně (de*ine->deadline) nebo s překlepem (potávka->poptávka). Důsledné použití oborových příznaků u překladů i příkladů vám umožní vybrat ten nejvhodnější ekvivalent. 

Lexicon 7 se snadno ovládá a jednoduše spolupracuje s jinými programy: můžete si nastavit automatické překládání slova vloženého do schránky (pop-up) nebo slova pod kurzorem myši (mouse-over, jen ve Windows). Nastavit si můžete i jazyk komunikace aplikace (česky, anglicky, slovensky...). V příslušném jazyce se zobrazuje také veškerá nápověda.

Lexicon 7 běží na operačních systémech Windows, macOS a Linux. Stáhnete si jej z našich stránek, je nutné se registrovat. Jedná se o plnou 30denní verzi, takže si slovník můžete podrobně otestovat. Pokud se rozhodnete, že Lexicon  pořizovat nebudete, nemusíte dál dělat nic. Po uplynutí zkušební doby aplikace přestane fungovat.

Licence Lexicon 7 je časově neomezená. Po zaplacení získáte produktový klíč, pomocí kterého slovník aktivujete natrvalo. Tento klíč poslouží i pro budoucí aktivace, například při přechodu na nový počítač. Automatická aktivace je velmi jednoduchá a zvládne ji i začátečník v IT (základní údaje vyplní v rámci jedné obrazovky).

Licenci Lexicon 7 lze využívat na dvou zařízeních. Slovník tedy můžete nainstalovat na 2 počítače, používat ho například na počítači i notebooku. Pokud plánujete pořídit větší počet licencí pro úřad, školu nebo firmu, pošlete poptávku na multilicence@lingea.cz.

Objednáním této licence kupující výslovně žádá o dodání před uplynutím zákonné čtrnáctidenní lhůty pro odstoupení. Okamžikem dodání produktového klíče pro aktivaci právo kupujícího od smlouvy odstoupit zaniká.