Česko-anglický školní mluvník, 2. vydání

Česko-anglický školní mluvník, 2. vydání

Nové rozšířené vydání oblíbeného školního mluvníku s přepisy výslovností. Obsahuje abecedně řazená česká klíčová slova s praktickými frázemi a příklady, které dané slovo obsahují. Jedná se v podstatě o slovník vět s typickými překlady do angličtiny, přičemž u všech překladů je i anglická výslovnost. Knihu doplňují různé jazykové zajímavosti v rámečcích (usage atd.). Tato výuková pomůcka je určena zejména žákům základních a středních škol.

ISBN: 978-80-7508-525-2
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075085252
formát: 165 x 234 mm
stran: 256
hmotnost: 450 g
edice: 2
vydání: 20. 12. 2019
Obsah
  • 1 100 abecedně řazených klíčových slov s překlady
  • 9 500 užitečných vět, obratů a idiomů
  • přepis výslovnosti
  • praktické poznámky a informace v rámečcích
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nové rozšířené vydání školního mluvníku s výslovností. Jedná se o slovník anglických vět. Obsahuje abecedně řazená klíčová slova, u kterých jsou uvedeny praktické věty, fráze a idiomy obsahující dané slovo. U všech vět je doplněna anglická výslovnost.  Oproti předchozímu vydání přináší navíc 500 užitečných vět a obratů. Určitě oceníte praktický studijní formát a přehlednou třísloupcovou sazbu. Kniha je určena zejména žákům základních a středních škol, začátečníkům i mírně pokročilým.

Na rozdíl od konverzační příručky není výběr příkladů omezen tematicky, ale zahrnuje běžné obraty skutečně užívané v každodenní komunikaci. Můžete si tedy bez zdlouhavého listování najít větu nebo slovní spojení, které právě potřebujete, rozšiřovat si slovní zásobu a zlepšovat komunikační dovednosti. Některé příklady můžete použít rovnou, jiné si snadno pozměníte tak, aby vyhovovaly vaší konkrétní potřebě.

Slovník vět žákům pomůže vyjadřovat se v angličtině pohotově a správně. Naučí se používat vhodné překlady slov odpovídající daným situacím. Díky mluvníku si osvojí překlady běžných obratů a vazeb, vyvarují se nesprávných doslovných překladů a získají jistotu ve vyjadřování. Navíc si rozšíří znalosti anglických idiomů, frází a slovních spojení ze spisovné i hovorové angličtiny.