Jací jsou? - Kanaďané

Jací jsou? - Kanaďané

Tato knížka popisuje vesele povahu a životní styl Kanaďanů. Dočtete se detaily z jejich každodenního života, čím žijí, čemu věří, jak funguje rodina, škola a společnost. Zjistíte, jak se vyrovnávají s tuhým podnebím, proč milují hokej a jak si užívají letních sportů i na sněhu. To vše neotřelou formou, vážně i s nadsázkou. 

ISBN: 978-80-7508-544-3
vazba: měkká, šitá vazba, lesklé lamino
EAN: 9788075085443
formát: 111 x 178 mm
stran: 96
hmotnost: 108 g
edice: 1
vydání: 30. 4. 2020
ebook format: epub
ebook kód: 9788075086600
Obsah
  • Zábavný průvodce povahou Kanaďanů
  • Národní identita, povaha, postoje a hodnoty, posedlosti, zvyky a tradice, smysl pro humor, byznys, jazyk...
  • V edici Jací jsou? už vyšlo 30 publikací. Podívejte se na všechny!
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Kanaďané jsou značně nesourodá skupina. Co však všechny spojuje, jsou vrstvy oblečení, které chrání extrémním chladem, dále popularita typicky kanadského piva a kanadské žitné whisky a samozřejmě nesmí chybět javorový sirup. Zásadní roli v zemi javorového listu ovšem hraje hokej. Hokej pro Kanaďany není to nejdůležitější v životě, hokej je život. Každá vesnice v Kanadě až po tu nejmenší osadu má vlastní kluziště. Jakmile si ovšem Kanaďané obují brusle, všechna jejich slušnost a úcta k ostatním je ta tam, zejména vůči každému, kdo na sobě nemá dres stejné barvy.

Kanadské zimy mohou být velice skličující a léta mohou být stejně tak hrozivá. To ovlivňuje myšlení zdejších lidí: obvykle jsou zvyklí pružně se přizpůsobovat extrémům. Kanaďané čelí nepřízni osudu s úsměvem a jejich mentalita jim velí „zubit se a vydržet", i když jim úsměv na tváři drží jen mráz. I v nejhorší ledové bouři někdo stejně prohlásí: „No, aspoň že dneska venku nelítají mouchy."

Kanaďané by chtěli být vnímáni jako světoví mírotvorci, drsní průkopníci, pracovití dělníci, zkušení milovníci venkovních aktivit, dobrotiví dobyvatelé své divoké země a homogenní kmen ekologů s patřičným know-how. Jejich dvojjazyčnost podle nich dokládá, že jsou osvícenou polovinou severoamerické společnosti.  

Občas Kanaďany potrápí vysoká úroveň byrokracie. Odhaduje se, že existuje 40 tisíc zákonů, kterými se svědomitý občan musí řídit a jejichž neznalost neomlouvá. Podle některých archaických zákonů jsou například děti v Calgary povinny získat před zahájením koulované povolení starosty; od cyklistů z Edmontonu se očekává, že budou při zatáčení dávat signál rukou a zároveň vždy svědomitě držet řídítka oběma rukama; Saskatoon postavil mimo zákon pokusy chytat ryby do ruky a v Ottawě patří k přečinům jíst o šabatu zmrzlinu na veřejnosti.

V knize se zábavně dočtete mnohem více o každodenním životě a povaze Kanaďanů, abyste je lépe pochopili a snadněji s nimi navázali kontakt. Nechte se inspirovat a poznejte duši obyvatel země javorového listu.