Vancouver a Victoria - Poznejte

Vancouver a Victoria - Poznejte

novinka

15 nejlepších prohlídkových tras regionem Britské Kolumbie. Poznejte to nejlepší z Vancouveru a Victorie na pohodových procházkách, prozkoumejte okolní přírodní krásy a městečka bohatá na domorodou kulturu i úžasnou scenerii. Všechny trasy jsou detailně popsány a zakresleny ve vložené rozkládací mapě. Hodit se budou i praktické turistické tipy a základní fráze v angličtině.

ISBN: 978-80-7508-539-9
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075085399
formát: 117 x 194 mm
stran: 144
hmotnost: 290 g
edice: 1
vydání: 7. 6. 2022
Obsah
 • 18 pečlivě vybraných tras regionem
 • Ideální trasy pro milovníky přírody a výhledů, gurmány, nákupní maniaky, zájemce o historii, do deště..
 • Podrobná rozkládací mapa jezerní oblasti s vyznačenými trasami
 • Praktické informace na cesty a tipy A-Z. 4 strany základních anglických slovíček a frází s výslovností
 • Kde se ubytovat, najíst a nakoupit. Kam vyrazit za zábavou i oddechem
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Průvodce nabízí 15 prohlídkových tras, na kterých poznáte obě města na pohodových procházkách. Prozkoumejte okolní  městečka bohatá na domorodou kulturu a úžasnou scenerii, vyhlášená vinařství nebo vyhlášenou silnici Sea to Sky Highway (od moře k nebi). Krásy Britské Kolumbie jsou slovy nepopsatelné, musíte je spatřit na vlastní oči.

Vancouver i Victoria jsou stejně lákavá, ale velmi odlišná místa – jedno je moderní velkoměsto pulzující životem, druhé je důstojným hlavním městem. Obě mají nádherná nábřeží, architekturu, muzea a galerie, fascinující historické čtvrti a srdečné obyvatele. Vancouver i Victoria nabízejí bezpočet sportovních aktivit: můžete nasednout na kolo a vyrazit do přírody, sjet na lanovém skluzu z vrcholku hory nebo si zajít na hokej. Místní příroda je rájem pro všechny milovníky turistiky a výhledů... Ale i labužníci a milovníci nakupování si ve městech přijdou na své.

Průvodce obsahuje následující trasy:

 1. Vancouver: Canada Place a nábřeží
 2. False Creek a Yaletown
 3. Čínská čtvrť a Gastown
 4. Ostrov Granville
 5. Centrum města
 6. Stanleyův park
 7. Vanier Park a pláž Kitsilano
 8. Univerzita Britské Kolumbie
 9. Park Capilano a Grouse Mountain
 10. Od moře k nebi
 11. Z Vnitřního přístavu po náměstí Bastion
 12. Z Vnitřního přístavu do parku Beacon Hill
 13. Victoria: čtvrť Rockland a Gonzalesův park
 14. Poloostrov Saanich
 15. Údolí Cowichan a Nanaimo

U každé trasy najdete časovou náročnost, popis jednotlivých zajímavostí, přehlednou mapku a další praktické informace. Nechybí tipy na občerstvení nebo ubytování v okolí. Na cestách se bude hodit podrobná rozkládací mapa oblasti, ve které jsou všechny trasy vyznačeny. 

V knize najdete i praktické turistické informace, tipy A-Z a základní anglické fráze. Pokud nemluvíte anglicky a chcete mít po ruce podrobnější jazykovou pomůcku, přibalte do kufru naši anglickou konverzaci s výslovností. Bude se hodit na nákupech, v restauraci nebo ve všech nenadálých situacích, které se v zahraničí mohou přihodit.