Afrika - jazykový průvodce

Afrika - jazykový průvodce

Zcela výjimečný jazykový průvodce na cesty napříč africkým kontinentem. Z pestré směsice jazyků jsme pro vás vybrali pět nejrozšířenějších – arabštinu, svahilštinu, afrikánštinu, amharštinu a hauštinu. Co jazyk, to jiná kultura, jiný zvuk, často i jiné písmo. Prohlédněte si ukázkové stránky!

ISBN: 978-80-87471-72-2
vazba: lepená, měkké lamino, zaoblené rohy
EAN: 9788087471722
formát: 95 x 140 mm
stran: 512
hmotnost: 252 g
edice: 1, 2013
vydání: 20. 6. 2013
Obsah
  • Egyptská arabština, svahilština, afrikánština, amharština, hauština.
  • Až 1 100 vět a frází, až 1 000 slovíček v tématech, výslovnost.
  • Doporučení, upozornění a další užitečné přílohy.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nový jazykový průvodce na cesty napříč africkým kontinentem. Z pestré směsice jazyků jsme pro vás vybrali pět nejrozšířenějších – arabštinu, svahilštinu, afrikánštinu, amharštinu a hauštinu. Co jazyk, to jiná kultura, jiný zvuk, často i jiné písmo. Jediná publikace tohoto typu u nás.

Arabština je semitskohamitský jazyk a je v Africe nejpoužívanější. Domluvíte se s ní na celém africkém severu, je proto pochopitelné, že má mnopho regionálních variant, které se liší výslovnstí i slovní zásobou. Egyptskou arabšinu jsme zvolili proto, že Egypt je populární dovolenkou destinací, ale i z toho důvodu, že se tímto dialektem domluvíte v jiných zemích severní Afriky.

Afrikánština je západogermánský jazyk a vládne naopak na jižním cípu kontinentu. Paradoxně je nám nejblíž, na jejím počátku stál jazyk nizozemských osadníků, do něhož pronikaly prvky místních obyvatel i dalších koloniálních mocností. Svahilština je bantucký jazyk. Má nefalšovaný africký původ, ale jakožto dorozumívací jazyk s obchodníky z Evropy a Asie má v sobě i stopy z těchto jazyků.

Esperantem Afriky je čadský jazyk hauština a nejexotičtějším z celé pětice je amharština, jazyk Etiopie, kolébky lidstva. Vyniká svým ozdobným písmem.

Tato  knížka vám pomůže opravdu poznat vzdálené země i život a tradice jejich obyvatel.