Egypt pobřeží Rudého moře

Egypt pobřeží Rudého moře

Kapesní průvodce na cesty do Egypta zaměřený na památky, přírodní zajímavosti a širokou nabídku volnočasových aktivit. Místní letoviska zde nabízí všechny vymoženosti, které si lze představit, mnohé k vidění lze nalézt také ve vnitrozemí. Průvodce představí ta nejzajímavější místa. 

ISBN: 978-80-7508-177-3
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 174 g
EAN: 9788075081773
edice: 1
vydání: 25. 4. 2016
ebook format: epub
ebook kód: 9788075082305
Obsah
  • Navštivte národní park Ras Muhammad, město Hurghada, horu Sinaj a mnoho dalšího.
  • Pobřeží Rudého moře nabízí potápění u korálových útesů, pouštní safari i krásné pláže.
  • Poznejte místní kulturu, beduínské tradice či památky z biblických dob – to vše vytváří místní atmosféru.
  • Kde se ubytovat, najíst a jak cestovat: spolehlivá doporučení a rady cestovatelů.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Rudé moře je úzká vodní plocha dlouhá přes 2000 km, jež spojuje Indický oceán se Středozemním mořem.  Je to také nejteplejší moře na světě. Po celé jeho délce najdeme jedny z nejzachovalejších korálových útesů na Zemi, které jsou dosud poměrně málo probádané a plné nejroztodivnějších vodních živočichů. Mnoho letovisek zde nabízí všechny vymoženosti, které si lze představit. Typický den se skládá z klidného potápění na krásném korálovém útesu, dobrodružné cesty terénním autem do pouštní divočiny a lekcí windsurfingu a dalších vodních sportů na tyrkysově modrém moři, to vše završeno protančenou nocí v plážovém klubu. K cestování si vyberte nejlépe jaro (březen až květen) nebo podzim (září až listopad).

Většině návštěvníků stačí ke štěstí koupání, potápění a šnorchlování v teplých vodách, aniž by tušili, že mnohé k vidění lze nalézt ve vnitrozemí. Lidé na Sinaji stále žijí v silných kmenových vazbách a dále od pobřeží se země od dob Mojžíše a jeho následovníků změnila jen málo. Někteří beduíni stále dodržují tradiční životní styl a putují přes vyprahlá vádí (údolí vzniklá z vyschlých řečišť) od oázy k oáze s několika kozami a velbloudy. Jaký vedou život, můžete zjistit při krátké vyjížďce do pouště z pobřeží, nebo se k nim přidat na několikadenním safari. Náš průvodce Vás doprovodí na ta nejzajímavější místa.