Lexicon 7 Italský velký slovník

Lexicon 7 Italský velký slovník

Nový velký italský slovník, dílo autorského kolektivu Lingea. Aktuální a rozsáhlá slovní zásoba zachycuje současnou psanou a mluvenou italštinu. Aplikace Lexicon 7 umožňuje komfortní a rychlé vyhledání překladu. Slovník je určen všem vážným zájemcům o italštinu. Je dostupný jako ESD licence (bez CD). Stáhněte si jej po registraci na našich stránkách a vše si vyzkoušejte!

ISBN: 978-80-7508-578-8
systém: Windows 7/8/8.1/10, macOS 10.7 a vyšší, Linux
EAN: 9788075085788
formát: download, časově neomezená licence až pro 2 zařízení
edice: 2019, možnost upgrade
Obsah
  • 100 000 hesel, 142 000 významů, 54 000 slovních spojení, 383 000 překladů
  • Tematické okruhy s možností učení a zkoušení slovíček, gramatika
Vlastnosti
  • Aktuální a rozsáhlá slovní zásoba, možnost vkládání vlastních hesel do uživatelského slovníku
  • Značné možnosti nastavení aplikace: barva, písmo, jazyk komunikace včetně celé nápovědy a zobrazení hesel
  • Široké možnosti vyhledávání: v libovolném tvaru, zadané částečně nebo s překlepem, kdekoli uvnitř hesel
  • Výukové funkce: namluvená výslovnost, tabulky tvarosloví, synonyma, témata, učení slovíček, gramatika
  • Funkce pop-up: přebírání slov ze schránky, funkce mouse-over: překlad slov pod kurzorem myši (OS Windows)
  • Používané zkratky, oborové a stylové příznaky
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Zcela nový italský velký slovník, autorské dílo kolektivu Lingea. Rozsah a aktuálnost slovníku z něj činí zcela ojedinělý titul a nezbytného pomocníka pro všechny, kteří při komunikaci, korespondenci nebo podnikání potřebují italštinu. Využijí jej také všichni studenti a učitelé italského jazyka.

Tento slovník má o 2000 hesel a 52 000 překladů více než velký slovník v knižním vydání. Obsahuje hesla s výslovností, příklady a fráze ze skutečně současné italštiny, gramatické informace i konverzační fráze. Právě velké množství příkladových vět z běžné italštiny je jednou z největších předností obsahu slovníku. Hesla jsou zpracována přehledně a graficky upravena tak, aby uživateli mohl co nejrychleji nejen najít správný překlad, ale také jej správně použít v daném kontextu. 

Slovník nabízí i řadu výukových funkcí. Díky ozvučeným heslům rozvíjí poslechové dovednosti a trénuje výslovnost. Režim učení a zkoušejí slovíček využijete pro rozšiřování oborové slovní zásoby z řady oblastí (příroda, společnost, jazyk). Můžete si vytvářet vlastní lekce i vkládat vlastní hesla. K dispozici je i přehled gramatiky členěný podle jednotlivých kapitol mluvnice. Šikovnou pomůckou jsou také synonyma, antonyma, odvozená slova a zejména tabulky tvarosloví ohebných italských slov (skloňování, časování).

Lexicon 7 nabízí značné možnosti nastavení. Zvolit si můžete barvu (skin), velikost a typ písma nebo způsoby vyhledávání a zobrazení hesel. Nastavit lze i jazyk komunikace aplikace (česky, anglicky, slovensky, rusky, italsky nebo španělsky). V příslušném jazyce se zobrazuje také veškerá nápověda. Lexicon 7 funguje pod operačními systémy Windows, Linux a macOS a  jednoduše spolupracuje i s jinými programy. Můžete si nastavit automatické překládání slova vloženého do schránky (pop-up) nebo slova pod kurzorem myši (mouse-over, jen OS Windows). Ideální využití této funkce představuje režim mini (překlad slovíčka okamžitě vidíte v malém okně Lexiconu). 

Slovník je dostupný jako ESD licence (bez CD). Stáhnete si jej z našich stránek, je nutné se registrovat. Jedná se o plnou 30denní verzi, kterou si můžete nezávazně vyzkoušet. Po zakoupení získáte produktový klíč, pomocí kterého slovník aktivujete natrvalo.

Objednáním této licence kupující výslovně žádá o dodání před uplynutím zákonné čtrnáctidenní lhůty pro odstoupení. Okamžikem dodání klíče pro aktivaci právo kupujícího od smlouvy odstoupit zaniká.