Lexicon 7 Německý technický slovník

Lexicon 7 Německý technický slovník

Aktuální technický slovník nabízí ověřená hesla a odborná slovní spojení z oblasti informatiky, chemie, elektrotechniky, strojírenství, stavebnictví, dopravy a dalších oborů vědy a techniky. Obsahuje mnoho odborných slovních spojení, která ve všeobecných slovnících ani na internetu nenajdete. Stáhněte si 30denní verzi a slovník vyzkoušejte!

ISBN: 978-80-7508-566-5
systém: Windows 7/8/8.1/10, macOS 10.7 a vyšší, Linux
EAN: 9788075085665
formát: download, časově neomezená licence až pro 2 zařízení
edice: 2019, možnost upgrade
Obsah
  • 71 000 hesel, 64 000 významů, 67 000 slovních spojení, 267 000 překladů
  • Informatika, chemie, elektrotechnika, strojírenství, stavebnictví, doprava, letectví, hutnictví, energetika, geolog.
Vlastnosti
  • Možnost vkládání vlastních hesel do uživatelského slovníku
  • Značné možnosti nastavení aplikace: barva, písmo, jazyk komunikace včetně celé nápovědy a zobrazení hesel
  • Široké možnosti vyhledávání: v libovolném tvaru, zadané částečně nebo s překlepem, kdekoli uvnitř hesel
  • Funkce pop-up: přebírání slov ze schránky, funkce mouse-over: překlad slov pod kurzorem myši (OS Windows)
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nový technický slovník Lingea Lexicon 7 nabízí ověřená hesla a praktická odborná slovní spojení ze současné němčiny, to vše z oblasti informatiky, fyziky, chemie, elektrotechniky, strojírenství, stavebnictví, hutnictví, geologie, energetiky a dalších oborů vědy a techniky. Obsahuje množství odborných slovních spojení, která ve všeobecných slovnících nenajdete. Inovace se dočkala i samotná aplikace Lexicon 7, která umožňuje komfortní a rychlé ovládání při práci s jazyky. Slovník je dostupný jako ESD licence (bez CD), stáhnete si jej on-line z našich stránek. Po registraci slovník můžete jeden měsíc zkoušet zdarma. Lexicon 7 běží na operačních systémech Windows, macOS a Linux.

Inovace se dočkala aplikace Lexicon 7, která umožňuje rychlé a pohodlné vyhledávání slov a slovních spojení. Hesla ve slovníku lze vyhledávat oboustranně (bez nutnosti přepínání mezi jednotlivými jazyky), v libovolném tvaru (drcený->drtit, liegt-liegen) a kdekoliv uvnitř dalších hesel (tzv. fulltext). Inteligentní vyhledávání si poradí i se slovy zadanými jen částečně (*plyn->plyn, bioplyn, svítiplyn, meziplyn) nebo s překlepem (feler->Feder, Feuer, Fehler, Fell, Feld). Do slovníku si také můžete vkládat nová vlastní hesla.

Lexicon 7 jednoduše spolupracuje i s jinými programy: můžete si nastavit automatické překládání slova vloženého do schránky nebo slova pod kurzorem myši. Ideální využití této funkce představuje režim mini (překlad slovíčka okamžitě vidíte v malém okně Lexiconu). Nastavit si můžete i jazyk komunikace aplikace (česky, anglicky, slovensky, rusky, italsky nebo španělsky). V příslušném jazyce se zobrazuje také veškerá nápověda.

Lexicon 7 běží na operačních systémech Windows, macOS a Linux. Stáhnete si jej na act.lingea.eu, je nutné se registrovat. Jedná se o plnou 30denní verzi, kterou si můžete nezávazně vyzkoušet. Po zakoupení získáte produktový klíč, pomocí kterého slovník aktivujete natrvalo. 

Objednáním této licence kupující výslovně žádá o dodání před uplynutím zákonné čtrnáctidenní lhůty pro odstoupení. Okamžikem dodání klíče pro aktivaci právo kupujícího od smlouvy odstoupit zaniká.