Lexicon 7 Anglický technický slovník

Lexicon 7 Anglický technický slovník

Aktuální technický slovník nabízí ověřená hesla a odborná slovní spojení z oblasti informatiky, chemie, elektrotechniky, strojírenství, stavebnictví, dopravy a dalších oborů vědy a techniky. Obsahuje mnoho odborných slovních spojení, která ve všeobecných slovnících ani na internetu nenajdete. Stáhněte si 30denní verzi a slovník vyzkoušejte!  

ISBN: 978-80-7508-554-2
systém: Windows 7/8/8.1/10, macOS 10.7 a vyšší, Linux
EAN: 9788075085542
formát: download, časově neomezená licence až pro 2 zařízení
edice: 2019, možnost upgrade
Obsah
  • Slovník obsahuje celkem 71 000 hesel, 64 000 významů, 67 000 slovních spojení, 267 000 překladů.
  • Zaměření informatika, chemie, elektrotechnika, strojírenství, stavebnictví, hutnictví, energetika, geologie atd
Vlastnosti
  • Možnost vkládání vlastních hesel do uživatelského slovníku.
  • Značné možnosti nastavení aplikace: barva, písmo, jazyk komunikace včetně celé nápovědy a zobrazení hesel.
  • Široké možnosti vyhledávání: v libovolném tvaru, zadané částečně nebo s překlepem, kdekoli uvnitř hesel.
  • Funkce pop-up: přebírání slov ze schránky, funkce mouse-over: překlad slov pod kurzorem myši (OS Windows)
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Aktuální technický slovník Lingea Lexicon 7 nabízí ověřená hesla a praktická odborná slovní spojení z oblasti informatiky, fyziky, chemie, elektrotechniky, strojírenství, stavebnictví, hutnictví, geologie, energetiky, letectví a dalších oborů současné vědy a techniky. Obsahuje množství odborných slovních spojení, která ve všeobecných slovnících nenajdete. Do nové verze jsme doplnili přes 20 000 nových hesel a 70 000 překladů. Inovace se dočkala i samotná aplikace Lexicon 7.

Lexicon 7 umožňuje pohodlné vyhledávání slov a slovních spojení. Hesla ve slovníku lze vyhledávat oboustranně, v libovolném tvaru (broken->break) a kdekoliv uvnitř dalších hesel (tzv. fulltext). Inteligentní vyhledávání si poradí i se slovy zadanými jen částečně (???board->boxboard, cuoboard, keyboard, on-board,outboard, pinboard, toeboard; adres*->adresa, adresář, adresování, adresovatelný, podadresář...) nebo s překlepem (Falon->Falcon, fall; kselina->kyselina, celina). Do slovníku můžete vkládat nová vlastní hesla nebo vytvářet celé okruhy slovíček.  

Lexicon 7 jednoduše spolupracuje i s jinými programy: můžete si nastavit automatické překládání slova vloženého do schránky (pop-up) nebo slova pod kurzorem myši (mouse-over, jen OS Windows). Ideální využití této funkce představuje režim mini (překlad slovíčka okamžitě vidíte v malém okně Lexiconu). Nastavit si můžete i jazyk komunikace aplikace (česky, anglicky, slovensky, rusky, italsky nebo španělsky). V příslušném jazyce se zobrazuje také veškerá nápověda.

Lexicon 7 běží v operačních systémech Windows, macOS a Linux. Slovník je dostupný jako ESD licence (bez CD). Stáhnete si jej z našich stránek (je nutné se registrovat). Jedná se o plnou 30denní verzi, kterou si můžete vyzkoušet. Po zakoupení získáte produktový klíč, pomocí kterého slovník aktivujete natrvalo. Pokud si slovník zatím pořizovat nebudete, nemusíte dělat nic, po uplynutí zkušební doby aplikace přestane fungovat.

Objednáním této licence kupující výslovně žádá o dodání před uplynutím zákonné čtrnáctidenní lhůty pro odstoupení. Okamžikem dodání klíče pro aktivaci právo kupujícího od smlouvy odstoupit zaniká.