Lexicon 7 Francouzský technický slovník

Lexicon 7 Francouzský technický slovník

Nově aktualizovaný a rozšířený technický slovník je zaměřen na praktickou slovní zásobu a odborná ustálená spojení používaná v nejrůznějších technických oborech. Aktuálnost a zaměření slovníku z něj činí zcela ojedinělý titul. Slovník je dostupný jako ESD licence (bez CD). Stáhněte si 30denní verzi a Lexicon 7 si vyzkoušejte!

ISBN: 978-80-7508-561-0
systém: Windows 7/8/8.1/10, macOS 10.7 a vyšší, Linux
EAN: 9788075085610
formát: download, časově neomezená licence až pro 2 zařízení
edice: 2019, možnost upgrade
Obsah
  • 27 900 hesel, 43 400 slovních spojení, 107 800 překladů
  • Výpočetní technika, chemie, potravinářství, elektrotechnika, doprava, letectví, automob. průmysl, stavebnictví, strojírenství, stavebnictví, lesnictví, hutnictví, energetika, geologie...
Vlastnosti
  • Možnost vkládání vlastních hesel do uživatelského slovníku
  • Značné možnosti nastavení aplikace: barva, písmo, jazyk komunikace včetně celé nápovědy a zobrazení hesel
  • Široké možnosti vyhledávání: v libovolném tvaru, zadané částečně nebo s překlepem, kdekoli uvnitř hesel
  • Funkce pop-up: přebírání slov ze schránky, funkce mouse-over: překlad slov pod kurzorem myši (OS Windows)
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nově aktualizovaný a rozšířený technický slovník, autorské dílo kolektivu Lingea. Slovník je primárně zaměřen na praktickou slovní zásobu a odborná ustálená spojení používaná v nejrůznějších technických oborech od výpočetní techniky, robotiky, matematiky, fyziky, elektrotechniky, stavebnictví, architekturu, strojírenství, energetiku, hutnictví, petrochemie, potravinářství, rybářství, lesnictví, letectví až po automobilní a textilní průmysl, vojenství. Maximální důraz byl kladen na aktuálnost terminologie, které bylo dosaženo mimo jiné extenzivním využitím internetových zdrojů a odborného zahraničního tisku. Aktuálnost a zaměření slovníku z něj činí zcela ojedinělý titul. Inovace se dočkala i samotná aplikace Lexicon 7, která umožňuje komfortní a rychlé překládání. Slovník je dostupný jako ESD licence (bez CD). Stáhněte si 30denní verzi a slovník si vyzkoušejte! 

Nová aplikace nabízí vylepšené fulltextové vyhledávání a souhrnný náhled fulltextu. Můžete tak snadno a rychle hledat ustálená spojení v jakémkoli tvaru kdekoli v rámci celého slovníku (operační+paměť, klopný+obvod, zednická+lžíce, čelisťová spojka, úhel+náběhu, úhlová+bruska, lodní+šroub, bezpilotní+letoun, pancéřová+deska, mýtná+brána, okluzní+fronta... ). Důsledné použití oborových příznaků u překladů i příkladů vám umožní vybrat ten nejvhodnější ekvivalent. Inteligentní vyhledávání si poradí i se slovy zadanými jen částečně (*tisk->tisk, barvotisk, deskotisk, dotisk, flexotisk, knihtisk, modrotisk, nátisk, potisk, dotisk. prvotisk, přetisk, stisk, světlotisk, vodotisk, výtisk... ) nebo s překlepem (moécule->molécule, matise->matka, matice). Do slovníku si také můžete vkládat nová vlastní hesla. 

Lexicon 7 jednoduše spolupracuje i s jinými programy: můžete si nastavit automatické překládání slova vloženého do schránky (pop-up) nebo slova pod kurzorem myši (mouse-over, jen OS Windows). Ideální využití této funkce představuje režim mini (překlad slovíčka okamžitě vidíte v malém okně Lexiconu). Nastavit si můžete i jazyk komunikace aplikace (česky, anglicky, slovensky, rusky, italsky nebo španělsky). V příslušném jazyce se zobrazuje také veškerá nápověda.

Lexicon 7 běží na operačních systémech Windows, macOS a Linux. Slovník je dostupný jako ESD licence (bez CD). Stáhnete si jej z našich stránek, je nutné se registrovat. Jedná se o plnou 30denní verzi, kterou si můžete nezávazně vyzkoušet. Po zakoupení získáte produktový klíč, pomocí kterého slovník aktivujete natrvalo. 

Objednáním této licence kupující výslovně žádá o dodání před uplynutím zákonné čtrnáctidenní lhůty pro odstoupení. Okamžikem dodání klíče pro aktivaci právo kupujícího od smlouvy odstoupit zaniká.