Lexicon 7 Španělský praktický slovník

Lexicon 7 Španělský praktický slovník

Nová verze opravdu praktického slovníku pro středně pokročilé uživatele, dílo autorského kolektivu Lingea. Aktualizovaná slovní zásoba zachycuje současnou psanou i mluvenou španělštinu. Určitě oceníte tabulky tvarosloví, přehled gramatiky nebo funkci učení a zkoušení slovíček. Slovník je dostupný jako ESD licence (bez CD). Stáhněte si jej po registraci na našich stránkách a vše si vyzkoušejte! Sami uvidíte, že je to opravdu skvělý pomocník za velmi příjemnou cenu. 

ISBN: 978-80-7508-573-3
systém: Windows 7/8/8.1/10, macOS 10.7 a vyšší, Linux
EAN: 9788075085733
formát: download, časově neomezená licence až pro 2 zařízení
edice: 2019
Obsah
  • Celkem 76 000 hesel, z toho 37 000 na straně španělsko-české a 39 000 na česko-španělské
  • 130 000 významů, 20 000 vazeb, příkladů a frází, 273 000 překladů
  • učení a zkoušení slovíček z tématických okruhů, přehled gramatiky, slovník užití slov
Vlastnosti
  • Oboustranný praktický slovník, aktuální slovní zásoba doporučená k maturitě, lze vkládat vlastní hesla
  • Značné možnosti nastavení aplikace: barva, písmo, jazyk komunikace včetně celé nápovědy a zobrazení hesel
  • Široké možnosti vyhledávání: v libovolném tvaru, zadané částečně nebo s překlepem, kdekoli uvnitř hesel
  • Dotazy lze zadávat také pomocí zástupných znaků ? a *, hledat podle oborů, stylů nebo regionů
  • Výukové funkce: namluvená výslovnost, tabulky tvarosloví, synonyma, témata, učení slovíček, gramatika
  • Funkce pop-up: přebírání slov ze schránky, funkce mouse-over: překlad slov pod kurzorem myši (OS Windows)
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nová verze opravdu praktického slovníku pro středně pokročilé uživatele španělštiny. Aktualizovaná slovní zásoba zachycuje současný psaný a mluvený jazyk včetně nejnovějších slov.  Inovace se dočkala i samotná aplikace Lexicon 7, která umožňuje komfortní a rychlé hledání překladu. Slovník je dostupný jako ESD licence (stažením z webu).

Tento slovník obsahuje hesla s výslovností, příklady a fráze ze skutečně současné španělšiny, gramatiku i konverzační fráze. Právě velké množství příkladových vět z běžného jazyka je jednou z největších předností obsahu slovníku. Hesla jsou zpracována přehledně a graficky upravena tak, aby uživateli umožnila co nejrychleji nejen najít správný překlad, ale také jej správně použít v daném kontextu. Z nově přidaných slov uveďme například exmarido, exmujer, resaltador nebo dron.

Inovace se dočkala i samotná aplikace Lexicon 7, která umožňuje rychlé a pohodlné vyhledávání slov a slovních spojení. Můžete snadno a rychle najít slovo kdekoli v rámci celého slovníku (tzv. fulltext) a bez nutnosti přepínání mezi jednotlivými jazyky. Inteligentní vyhledávání si poradí i se slovy zadanými jen částečně (*duch->duch, vzduch, průduch, zloduch, vydřiduch),  s překlepem (potávka->poptávka) nebo se slovem, které není zadáno v základním tvaru (tengo->tener).

Aplikace nabízí i celou řadu výukových funkcí. Díky ozvučeným heslům rozvíjí poslechové dovednosti a trénuje výslovnost. Režim učení a zkoušejí slovíček využijete pro rozšiřování oborové slovní zásoby z řady oblastí (příroda, společnost, jazyk). Můžete si vytvářet vlastní lekce i vkládat vlastní hesla do uživateského slovníku. K dispozici je i přehled gramatiky členěný podle jednotlivých kapitol mluvnice. Šikovnou pomůckou jsou také synonyma, antonyma, odvozená slova nebo  tabulky tvarosloví ohebných španělských slov (skloňování, časování), což oceníte zejména u sloves.

Lexicon 7 se snadno se ovládá a jednoduše spolupracuje s jinými programy: můžete si nastavit automatické překládání slova vloženého do schránky (pop-up) nebo slova pod kurzorem myši (mouse-over, jen pro Windows). Ideální využití této funkce představuje režim mini (překlad slovíčka okamžitě vidíte v malém okně Lexiconu). Nastavit si můžete i jazyk komunikace aplikace (česky, anglicky, slovensky, rusky, italsky nebo španělsky). V příslušném jazyce se zobrazuje také veškerá nápověda.

Lexicon 7 běží na operačních systémech Windows, macOS a Linux. Vyzkoušejte si tento praktický slovník! Měsíční plnou verzi stáhnete po registraci zde. Pokud se jej rozhodnete zakoupit, dostanete od nás po zaplacení produktový klíč, pomocí kterého slovník aktivujete natrvalo. Jestliže si tento slovník nebudete chtít pořizovat, nemusíte dělat nic, po uplynutí 30 dní aplikace přestane fungovat.

Objednáním této licence kupující výslovně žádá o dodání před uplynutím zákonné čtrnáctidenní lhůty pro odstoupení. Okamžikem dodání klíče pro aktivaci právo kupujícího od smlouvy odstoupit zaniká.