Gramatika současné španělštiny, 2. vydání

Gramatika současné španělštiny, 2. vydání

Zcela nové vydání autorské gramatiky španělštiny. Kniha obsahuje všechny běžné jevy mluvnice v přehledné grafické úpravě. Výklad jsme doplnili o praktické poznámky ze současného španělského jazyka, které pomáhají k lepšímu pochopení i správnému užití. Gramatika bude šikovným pomocníkem pro studenty španělštiny i jejich vyučující, stejně jako pro všechny, kdo se o tento jazyk zajímají.

ISBN: 978-80-7508-696-9
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075086969
formát: 115 x 165 mm
stran: 160
hmotnost: 152 g
edice: 2, 2021
vydání: 27. 4. 2021
Obsah
  • Popis aktuálních gramatických jevů
  • Jasné a stručné výklady, množství praktických příkladů
  • Poznámky, výjimky, zajímavosti
  • Přehled nepravidelných sloves
  • Křížové odkazy, podrobný rejstřík
Doporučujeme
Podrobné informace

Nová autorská gramatika španělského jazyka, která obsahuje všechny běžné gramatické jevy v přehledné grafické úpravě. Naší snahou bylo jednotlivé gramatické jevy čtenáři přiblížit především na základě jednoduchých pouček a praktických příkladů tak, aby i uživatel bez hlubšího povědomí o jazyku byl schopen z výkladu pochopit principy tvoření a užívání daného jevu.

Chcete-li se správně a pohotově vyjadřovat, nestačí vám pouze znát nazpaměť nejrůznější gramatické poučky, ale je třeba je umět uplatnit při vytváření konkrétních vět. Proto jsme obecné výklady omezili na minimum, a snažili se všechna pravidla španělské mluvnice dokreslit mnoha příklady, které jsme vybírali z tisku či spolehlivých internetových zdrojů tak, aby skutečně odrážely současnou podobu španělštiny.

Výklad i vybrané příklady jsme v učebnici španělštiny doplnili o celou řadu praktických poznámek, které mají studentovi napomoci k lepšímu pochopení gramatických jevů a k jejich správnému používání. Důraz jsme přitom kladli zejména na ty jevy, které jsou od češtiny dosti odlišné a jejich pochopení způsobuje českým studentům největší potíže. Do publikace jsme zařadili i přehled nepravidelných sloves.

Věříme, že naši gramatiku ocení začínající i pokročilejší studenti, protože v ní budou mít po ruce veškeré důležité informace o španělské mluvnici v přehledné podobě. Praktickým pomocníkem bude i učitelům španělštiny, stejně jako všem, kdo se o tento jazyk zajímají.