Další jazyky na slovniky.lingea.cz

Naše nabídka on-line slovníků na portále slovniky.lingea.cz se právě rozrostla o další dva jazyky, a to na celkový počet 32. Nově můžete využívat slovník katalánský a indonéský. Takto bohatou nabídku nikde jinde nenajdete!

Pokud patříte k fanouškům těchto jazyků nebo je začínáte právě studovat, určitě jsme vás potěšili. Kromě precizně zpracovaných oboustranných slovníků zde najdete i témata. Můžete se tedy s námi pohodlně učit tematickou slovní zásobu katalánštiny nebo indonéštiny. Tato funkce je jednotně zpracovaná pro všech 32 jazyků. Hesla předkládána vždy v jiném pořadí a s jinou nabídkou správných a chybných odpovědí.

Nové slovníky ale potěší i cestovatele. Barcelona láká každoročně příznivce pobytových i poznávacích pobytů a cesty do Indonésie jsou rok od roku oblíbenější.

Katalánský slovník

46 000 hesel, 86 600 překladů

Katalánština rozhodně není „malý“ jazyk. Katalánsky mluví víc než 10 miliónů lidí ve Španělsku, na Baleárských ostrovech, v některých regionech Francie a na Sardinii. Pro katalánštinu u nás zatím žádný aktuální slovník neexistoval, menší slovníček je součástí naší knižní konverzace.Tematické okruhy s možností zkoušení slovíček jsou pro katalánštinu skutečným unikátem.

Pokud vládnete španělštinou, pravděpodobně se na cestách dorozumíte, ale ne všude je tento jazyk vítaný a tak se hodí mít po ruce pomocníka pro nečekané situace. Někde totiž nepořídíte ani s angličtinou. 

katalánský slovník  katalánský slovník  

katalánský slovník  katalánský slovník

 

Indonéský slovník

40 200 hesel, 110 100 překladů 

Indonéština patří k vzdálené malajsko-polynéské jazykové skupině. Vyznačuje se velmi jednoduchou gramatikou bez času a pádů a snadnou výslovností. Její základy lze při určitém úsilí zvládnout již za pár týdnů. V Indonésii se běžně domluvíte anglicky, ale i tady není od věci mít pomocníka v záloze. Při studiu indonéštiny oceníte podrobně zpracovaná hesla z řady oblastí a možnost učení slovíček, to vše on-line na PC i mobilu.

Pro ty z vás, kdo dávají přednost knihám, jsme vydali praktický indonéský slovník nebo kapesní konverzaci na cesty, ve které najdete kromě frází také malý slovníček.

indonéský slovník  indonéský slovník  

indonéský slovník  indonéský slovník