Česko-indonéská konverzace

Česko-indonéská konverzace

Přehledná konverzace na cesty za indonéskou exotikou nabízí základy komunikace v běžných i nečekaných situacích. Všechny texty jdou doplněny přepisem výslovnosti. Dále v knize najdete oboustranný slovníček, přehled  gramatiky indonéštiny a praktické tipy na cesty.

ISBN: 978-80-7508-140-7
vazba: lepená, měkké lamino, zaoblené rohy
formát: 95 x 140 mm
stran: 320
EAN: 9788075081407
edice: 1
vydání: 22. 2. 2016
ebook format: epub
ebook kód: 9788075081247
Obsah
  • 2 600 vět a frází, 1 600 slovíček v tématech.
  • 6 000 hesel ve slovníku (pouze v knize).
  • Přepis výslovnosti všech frází, doporučení a upozornění.
  • 19 stran gramatiky, 12 stran praktických informací o zemi.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Indonéština je úředním jazykem Indonésie a pracovním jazykem Východního Timoru. Vyvinula se z malajštiny, jazyka, který se díky námořníkům a obchodníkům stal „esperantem“ celé jihovýchodní Asie. Indonéština se vyznačuje velmi jednoduchou gramatikou bez času a pádů, pro nás jednoduchou výslovností a píše se latinkou. Její základy lze při určitém úsilí zvládnout již za pár týdnů. Určitou komplikací může být velké množství předpon, přípon nebo synonym.

Nemusíte se bát, že něco nebudete umět vyslovit či napsat přesně, indonéština sama nabízí mnoho variant a na striktních pravidlech nikdo netrvá. Orangutan (lesní muž) běhá po Indonésii jako orang utan, orang hutan i orangutan.

Ačkoli místní obyvatelé mluví mnoha dalšími jazyky, základy indonéštiny se budou hodit při kontaktu s úřady i při každodenní komunikaci. Znalost angličtiny se totiž omezuje spíše na turistická centra a ani nižší úředníci tímto jazykem často nehovoří. 

Konverzace je členěná tematicky, nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (základní fráze, číslovky, udávání času, představování, cestování (autem, letadlem, vlakem, městskou dopravou), ubytování, stravování, sport, seznamování, prohlídka města, nakupování, rodina, práce a brigáda, banka, komunikace a počítač...). Všechny texty jdou doplněny přepisem výslovnosti.

Součástí příručky je i oboustranný slovník a přehled gramatiky. Užitečnou přílohou jsou také praktické tipy na cesty a zajímavosti o zemi.