Jihovýchodní Asie 2 - jazykový průvodce

Jihovýchodní Asie 2 - jazykový průvodce

Ve zcela výjimečném jazykovém průvodci najdete tři jazyky, kterými se v Asii hovoří - indonéštinu, malajštinu a filipínštinu. Pro každý jazyk uvádíme i stručný přehled gramatiky. Takto zpracovaná publikace vychází u nás vůbec poprvé. Věříme, že vám tato příručka zpříjemní poznávání exotických jazyků, vzdálených zemí a života jejích obyvatel.

ISBN: 978-80-87471-66-1
vazba: lepená, měkké lamino, zaoblené rohy
EAN: 9788087471661
formát: 95 x 140 mm
stran: 416
hmotnost: 234 g
edice: 1.,2012
vydání: 30. 11. 2012
Obsah
  • indonéština, malajština, filipínština
  • 1 100 vět a frází, 1 000 slovíček v tématech
  • výslovnost, doporučení a upozornění
  • 20 stran přehledu gramatiky
  • užitečné přílohy
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Indonésie je stát tisíců ostrovů, mnoha milionů obyvatel a stovek jazyků. Tento jazykový babylon spojuje společný jazyk - indonéština. Je úředním jazykem Indonésie a pracovním jazykem Východního Timoru. Hovoří jí kolem 200 milionů lidí, z toho cca 20 milionů rodilých mluvčích. Vyvinula se z malajštiny. Vyznačuje se jednoduchou gramatikou bez časů a pádů a snadnou výslovností. Základy indonéštiny lze při určitém úsilí zvládnout již za pár tydnů. Nemusíte se bát, že něco nebudete umět vyslovit či napsat přesně, indonéština sama nabízí mnoho variant a na striktních pravidlech nikdo netrvá.

Malajsie je multikulturním státem ležícím těsně nad rovníkem v srdci jihovýchodní Asie. Děti v této zemi ovládají už odmalička minimálně dva jazyky. Ačkoliv je malajština pro Evropana poměrně neznámý jazyk, existují některá slova, která používáme i v češtině. Malajský původ mají slova jako orangutan, amok či kafr. Malajština je velmi jednoduchý jazyk, nepoužívá slovesné časy a skloňování, vynechává množné číslo, spojky či předložky (není to však pravidlem).

Filipíny, potápěčský ráj rozložený na více jak 7 000 ostrovech, který v sobě spojuje asijskou exotiku a přívětivost se známkami euroamerické kultury. Soužití s Američany zanechalo stopy na jazykové výbavě Filipínců - drtivá většina populace se domluví anglicky. Filipínština je mateřským jazykem cca 20 milionů Filipínců, zbylých 60 millionů obyvatel tohoto souostroví ji používá jako další jazyk. I v češtině najdeme slovo, kterým Filipínci obohatili světovou slovní zásobu – názvem hračky jojo, správně yóyo, který v překladu znamená pojď pojď nebo návrat.

Věříme, že vám tato zcela aktuální knížka vám pomůže opravdu poznat vzdálené země i život a tradice jejich obyvatel. Vydejte se s námi objevovat svět!