Nová edice Mozkohraní

Představujeme novou edici Mozkohraní, která, jak už název napovídá, přináší dětem nejen hodně zábavy, ale také kvízů a hádanek. Je určena pro děti od 7 do 11 let. Každá kniha je zaměřena na určitou dovednost a pomáhá dětem naplno rozvinout jejich potenciál.

Hlavními hrdiny příběhů jsou Šipka a Koumes, děti, nikoli superhrdinové. Další postavou je sám čtenář, protagonisté jej oslovují přímo a vtahují ho tak do děje. Knihy jsou plné výzev a úkolů, které budou děti muset postupně vyřešit, aby pomohly hlavním hrdinům úspěšně splnit jejich misi. Četné aktivity a hádanky děj oživují a označují pořadí, které je třeba při čtení dodržovat. Prostřednictvím interaktivního příběhu tak knihy poskytují ideální trénink pro rozvoj mnoha různých dovedností.

Knihy jsou psané zábavným stylem, udrží pozornost i dětí, které jinak nerady nebo málo čtou. Jsou jako jízdenky na cestu, při které děti zažijí spoustu dobrodružství. I když je budou číst doma ve svém pokoji, budou mít pocit, jako by byly spolu s hrdiny příběhu někde jinde a  zažívaly spoustu úžasných věcí. 

Právě vyšly první dvě knížky.

ŠIPKA A KOUMES: Mise detektivové

Mozkohraní: trénink pozornosti a řešení hádanek

Ve škole se stalo něco zvláštního! Kdo má tuto záhadu asi na svědomí? Pomoz Šipce a Koumesovi s pátráním a splněním tajné mise! Podaří se ti získat medaili za superpozornost?

Autoři Rafa Guerrero a Carolina Laguna jsou odborníci v oboru dětské psychologie, psychoterapie a poruch pozornosti. Podrobnosti...

ŠIPKA A KOUMES: Mise pravěk

Mozkohraní: trénink paměti a zábavné čtení

Šipka a Koumes se dostali do pravěku a potřebují tvou pomoc, aby si zapamatovali všechny důležité věci a mohli se vrátit domů. Podaří se ti získat medaili za superpaměť?

Autorkou knihy je  klinická neuropsycholožka a zdravotní psycholožka Blanca Álvarez, expertka na paměť a kognitivní rezervu.
Podrobnosti...