Nové průvodce národní povahou Jací jsou?

Letošní podzimní novinky pokračují. Už brzy se můžete těšit na šestici nových průvodců povahou zcela různorodých národů. Budou to Albánci, Islanďané, Novozélanďané, Portugalci, Švédové a Švýcaři. Knihy opět přibližují životní styl, zvyky, tradice a hodnoty obyvatel. Seznamte se se všemi!

Povahy jsou to pravdu dost odlišné. Temperamentní Albánci vás dostanou svou srdečností, nenuceností a láskou ke kávě. Věci tam jsou, jaké jsou, a přílišné plánování ani dodržování pravidel zde moc neletí. Přesným opakem jsou Švýcaři; země funguje jako dokonale vyladěný hodinový stroj, kde každý přesně zná své místo. Jižní národy zastupují Portugalci. Dočtete se, jak si navzdory své melancholické povaze užívají života plnými doušky nebo proč nedají dopustit na rodinu či fotbal. Poslední trojice zahrnuje národy, které spojuje láska k přírodě. Ačkoli Švédsko není romantickou zemí hor, jsou Švédové na svou vlast pyšní a přes nízké teploty tráví spolu hodně času venku. To snad vysvětluje jejich otužilost, dokonale funkční nábytek i rovnostářský sociální systém. Islanďané jsou také zocelení drsnými podmínkami a hospodářskou krizí, ovšem mohou si denně užívat pohodu horké lázně. Milují moderní design a malování. Zcela jiní jsou Novozélanďané. Tento přátelský národ horolezců žije v zemi nepřekonatelných přírodních krás a kromě přírody miluje rugby, chov ovcí a hovory o počasí.

Jací jsou?

Jací jsou?Jací jsou?Jací jsou?Jací jsou?Jací jsou?

Řadu Jací jsou? jsme představili loni a letos už bude zahrnovat 24 titulů. Jsme velmi rádi, že se tyto zážitkové průvodce setkaly s takovým zájmem. Ostatně kdo by se nechtěl pobavit a současně se něco nového dozvědět? :-)