Nové průvodce za poznáním

Na letošní podzim jsme pro vás připravili další sadu průvodců za poznáním, dobrodružstvím i relaxací. Vychází už začátkem listopadu.

Průvodce Poznejte obsahují podrobně zpracované prohlídkové trasy, které odhalí to nejlepší, co skýtají jednotlivé destinace. Oceníte je při toulkách městy i jako zdroj inspirace pro výlety do okolí. Knihy vám také pomohou už při plánování dovolené. U každé trasy totiž najdete podrobný popis, orientační časové rozvržení, mapku a ilustrační fotky. Nechybí oblíbené tipy, kde se na procházce občerstvit, odpočinout si nebo si užít skvělý výhled. Určitě oceníte i podrobnou rozkládací mapu, na které jsou jednotlivé trasy vyznačeny. Budete tak mít vždy přehled, kde se zrovna nacházíte. Jednotlivé trasy si kdykoli můžete spojovat, rozdělovat nebo měnit podle aktuální nálady a počasí. V průvodci najdete i praktické informace, díky kterým ušetříte čas, ochutnáte nejvyhlášenější speciality nebo se ubytujete ve stylovém hotelu. Oceníte základní slovíčka a fráze, které se hodí na nákupech, při orientaci v menu, na letišti nebo v nečekaných situacích.

Varšava Island Nový Zéland Andalusie

Zcela nové destinace jsou Dubrovník a Varšava. Nechte se unést atmosférou perly Jadranu a užijte si letos Dubrovník jinak! Toto město je jako kulisa pro historický film, malebné a okouzlující, a láká přirozeně mnoho turistů. Nejlíp si ho proto vychutnáte mimo hlavní sezónu. V průvodci najdete i několik výletů na okolní ostrovy. Doprovodíme vás za památkami, nabídneme tipy pro milovníky přírody, obdivovatele výhledů i gurmány.

Varšava je rychle se měnící moderní město s bohatou historií. Během několika posledních let zažila přímo raketový vzestup. Staví se zde elegantní výškové budovy a hotely, moderní muzea, cyklostezky a bulváry kolem řeky. Po celém městě se vyrojilo mnoho skvělých obchodů a restaurací s velmi přijatelnými cenami. Milovníci historie, sportu, nákupů, dobrého jídla a pití si zde určitě užijí.

Očekávaným přírůstkem jsou také nové průvodce na Island, Nový Zéland a do Andalusie. Vydejte se do tajuplné země ohně a ledu, kde je stále co objevovat, a prozkoumejte ta nejzajímavější místa Islandu. Obdivujte severskou architekturu, krásy přírody, vydejte se na ledovce a sopky, za gejzíry, pozorováním velryb nebo polární září. Nebo si užijte termálních radovánek a pojměte Island jako jeden nekončící wellness pobyt. Jedna věc je jistá - příroda Islandu se nepodobá ničemu, co jste jinde v Evropě viděli.

Nový Zéland je vysloveně rájem pro milovníky outdoorových aktivit a adrenalinu. Konečně bungee jumping právě tady vznikl. Vrhnout se na gumě ze skalní římsy nebo plošiny do prázdna pod sebou můžete na mnoha místech. Pokud tento typ zážitků nevyhledáváte, užijete si dozajista klasickou turistiku, rybaření nebo rafting. Projet Nový Zéland po vlastní ose bývá výzvou i pro zkušeného cestovatele. Trasy v této knize se proto zaměřují na pět hlavních destinací a je už na vás, které vás zaujmou nejvíce.

Roste také obliba slunné a temperamentní Andalusie. Je to ideální místo pro milovníky historie, kteří nejsou brzy znaveni sluncem. Průvodce představuje hlavní města oblasti, v každém najdete nespočet památek i restaurací. Nabídne také výlety do přírody i tipy pro zážitkovou turistiku. Děti určitě nadchne výlet na Gibraltar, místní opice jsou prostě nezapomenutelné… A dospělé zase některý z festivalů, například s ochutnávkou sherry.

Chcete mít podrobný přehled o naší aktuální nabídce průvodců? Stáhněte si nový katalog cestování! Najděte v něm jednotlivé řady průvodců i konverzací na cesty. Nebo se podívejte na náš web.