Varšava - Poznejte

Varšava - Poznejte

14 procházkových tras Varšavou. Poznejte ulice plné předválečné atmosféry, muzea shrnující bohatou historii města, restaurace, které prochází gastronomickou revolucí nebo si vychutnejte chvilku klidu na jedné z Chopinových laviček. Vydejte se za nákupy nebo si užívejte noční život. Kniha obsahuje rozkládací mapu i pár užitečných frází.

ISBN: 978-80-7508-423-1
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075084231
formát: 117 x 194 mm
stran: 144
hmotnost: 290 g
edice: 1
vydání: 30. 9. 2018
ebook format: epub
Obsah
 • 14 nejlepších prohlídkových tras městem.
 • Ideální trasy pro fanoušky historie, gurmány, nákupní maniaky, hudební nebo vědecké nadšence.
 • Podrobná rozkládací mapa, na které jsou jednotlivé trasy vyznačeny.
 • Praktické informace a tipy na cestu, 6 stran užitečných frází v polštině.
 • Kde se ubytovat, najíst a nakoupit.
 • Kam vyrazit za zábavou i oddechem.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Průvodce představuje nejzajímavější místa Varšavy prostřednictvím podrobně zpracovaných prohlídkových tras. Varšava je rychle se měnící moderní město s bohatou, nicméně pohnutou historií. Navzdory tomu, že její půvab není na první pohled patrný, zde najdete spoustu malebných zákoutí a historicky významných míst.

Při návštěvě Varšavy není možné vynechat malebné Staré Město. Úzké dlážděné uličky jsou lemovány historickými budovami, v nichž sídlí galerie, restaurace a muzea. Jednou z hlavních atrakcí je také poslech Chopinovy hudby. Varšava nabízí také skvělé gastronomické zážitky a je doslova rájem nakupování. Zcela jistě se zde nebudete nudit. Náš průvodce vám pomůže s výběrem těch nejzajímavějších míst.

Průvodce obsahuje následující trasy:

 1. Staré Město
 2. Nové Město
 3. Okolí ulice Krakowskie Przedmieście
 4. Od ulice Nowy Świat po Aleje Jerozolimskie
 5. Z náměstí plac Trzech Krzyży na plac Na Rozdrożu
 6. Park Łazienki Królewskie
 7. Čtvrť Powiśle
 8. Židovská Varšava
 9. Od budovy Pałac Kultury k náměstí plac Konstytucji
 10. Čtvrť Wilanów
 11. Čtvrť Stara Praga
 12. Čtvrť Nowa Praga
 13. Čtvrť Saska Kępa
 14. Park Skaryszewski a ulice Mińska

Uvedené trasy objevují rozmanité části centra města. U každé trasy najdete časovou náročnost, popis jednotlivých zajímavostí, přehlednou mapku a další praktické informace, například o otevíracích dobách. Nechybí tipy na občerstvení nebo ubytování v okolí.

V knize najdete také praktické tipy na cesty a desítky užitečných frází v polštině. Ocení je zejména turisté, kteří do Varšavy jedou poprvé. Polština není pro nás jazyk obtížný, existuje však celá řada zrádných slov, která mnohé návštěvníky mohou poplést. Chcete-li být jazykově vybaveni pro všechny situace, vezměte si s sebou na cesty také naši polskou konverzaci.