Krakov - Poznejte, 2. vydání

Krakov - Poznejte, 2. vydání

16 nejlepších prohlídkových tras, na kterých poznáte Krakov a okolí. Každá trasa je přesně popsaná, text doplňují ilustrace, mapky, tipy na občerstvení i praktické informace, jako např. otevírací hodiny.  Hodit se vám budou i běžné konverzační fráze v polštině a podrobná  rozkládací mapa Krakova s vyznačenými trasami.

ISBN: 978-80-7508-458-3
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075084583
formát: 117 x 194 mm
stran: 144
hmotnost: 292 g
edice: 2
vydání: 20. 4. 2019
Obsah
 • 16 prohlídkových tras městem.
 • Podrobná rozkládací mapa.
 • Praktické informace a tipy na cestu.
 • Kde se ubytovat, najíst a nakoupit. Kam vyrazit za zábavou i oddechem.
 • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

16 prohlídkových tras, které vás dokonale seznámí s Krakovem. Objevte to nejlepší z tohoto historického města: středověké památky, židovské ghetto, secesní architekturu i pás městských parků... Díky praktickým radám poznáte místní kuchyni a dozvíte se, kam vyrazit za nákupy i zábavou. Vyzkoušejte pečlivě vybrané restaurace a hotely. Při svých cestách za poznáním oceníte podrobnou rozkládací mapu.

Krakov, město, kde má po staletí náboženství a kultura navrch nad obchodem a podnikáním, je v mnoha ohledech duší celého Polska. Díky úctě k historii je pevně ukotvené v tradicích, tisíce studentů mu však dodávají věčné mládí. Jde o jediné velké polské město, jehož centrum tvořené středověkou zástavbou přežilo válečné hrůzy 20. století, zachovává si však pokrokové myšlení a pohled směřující do okolního světa. Město je zapsáno v seznamu světového dědictví UNESCO a každoročně sem zavítá 9 milionů návštěvníků.

Díky docela nedávno zdokonalenému dopravnímu spojení je Krakov skvělým výchozím bodem při objevování jižního Polska, přičemž řada míst je dostupná coby cíl jednodenních výletů: horský resort Zakopané, bývalý nacistický koncentrační tábor Osvětim, solný důl Vělička či socialisticko-realistické „nové město“ Nová Huť. O něco dále pak leží šest národních parků, průmyslové město Katovice a bývalý konkurent Krakova, město Tarnov s osobitým kouzlem.

Náš průvodce nabízí nejzajímavější trasy Krakovem i okolím. Můžete si například udělat výlet do Zakopaného nebo do solných dolů ve Věličce. U každé trasy najdete časovou náročnost, popis jednotlivých zajímavostí, přehlednou mapku a další praktické informace, například o otevíracích dobách. Nechybí tipy na občerstvení nebo ubytování v okolí. Hodit se vám budou i běžné konverzační fráze v polštině.

Průvodce obsahuje následující trasy:

 1. Hlavní náměstí
 2. Mimo Královskou cestu
 3. Wawel
 4. Kaziměř
 5. Národní muzeum
 6. Historické koleje a kostely
 7. Dvě historické třídy
 8. Náměstí Jana Matejka
 9. Kostely ve východním Krakově
 10. Muzea a galerie
 11. Krakovská zeleň
 12. Podgórze: židovské ghetto
 13. Nová Huť
 14. Zakopané
 15. Osvětim
 16. Solný důl Vělička