Česko-polská konverzace

Česko-polská konverzace

Oblíbená polská konverzace se slovníkem a gramatikou se zaměřuje se zejména na praktickou slovní zásobu související s cestováním. U všech vět je uvedený přepis výslovnost. Součástí konverzace je oboustranný polský slovníček, přehled gramatiky, turistické informace o Polsku a různé zajímavosti. Konverzace vám umožní překonat nebezpečí zrádných slov a vyhnout se nedorozumění.

ISBN: 978-80-7508-187-2
vazba: lepená, měkké lamino, zaoblené rohy
EAN: 9788075081872
formát: 95 x 140 mm
stran: 320
hmotnost: 168 g
edice: 3, 2016
vydání: 1. 6. 2016
ebook kód: EPCCZPL1
ebook format: epub
Obsah
  • 2 600 vět a frází, 1 600 slovíček v tématech
  • 6 000 hesel ve slovníku (pouze v knize)
  • Doporučení a upozornění
  • Přepis výslovnosti všech frází
  • 17 stran gramatiky
  • 12 stran praktických informací o zemi
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Přestože se polština na první poslech jeví jako jazyk velmi podobný češtině, záhy zjistíte, že některá slovíčka znamenají úplně něco jiného, než byste očekávali. Nová konverzace vám umožní tato úskalí překonat a rychle se domluvit v Polsku, aniž byste si museli vypomáhat angličtinou.

Konverzace se zaměřuje zejména na praktickou slovní zásobu související s cestováním (nápisy, formuláře, ubytování, stravování, doprava, sport, památky, seznamování ap.), ale věnuje se i dalším oblastem (bydlení, rodina, práce, komunikace). U všech vět najdete přepis výslovnosti. Důraz je kladen na přehlednost a snadnou orientaci v textu. Kniha obsahuje i oboustranný polský slovník a základy polské gramatiky. Bonusem jsou tipy na návštěvu těch nejzajímavějších měst a míst v Polsku.