Česko-polský mluvník

Česko-polský mluvník

První vydání polského mluvníku. Kniha obsahuje abecedně řazená slova, u nich věty a slovní spojení obsahující toto slovo. Mluvník vám pomůže osvojit si fráze, které se ve spisovné i hovorové polštině běžně používají, ale v učebnicíchběžné nejsou. Praktické poznámky v rámečcích upozorňují na zajímavosti z oblasti užití slov nebo časté chyby při překladech. 

EAN: 9788075082947
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
ISBN: 978-80-7508-294-7
formát: 115 x 165 mm
stran: 560
hmotnost: 440 g
edice: 1, 2017
vydání: 31. 7. 2017
Obsah
  • 1 500 klíčových slov ze základní slovní zásoby
  • 16 000 užitečných vět a konverzačních obratů
  • praktické poznámky a informace v rámečcích
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Možná se vám už stalo, že jste potřebovali utvořit konkrétní obrat či větu v cizím jazyce a nevěděli jste si s tím rady, hledání v klasické polské konverzaci bylo neúspěšné nebo trvalo až příliš dlouho. S pomocí slovníku jste nakonec větu sestavili, ale úplně jisti její správností jste si stejně nebyli.

Chcete-li se správně a pohotově vyjadřovat, nestačí pouze znát určité množství slovíček. Musíte se naučit vytvářet konkrétní věty a slovní spojení, správně užívat předložkové vazby ap., a navíc si osvojit spoustu frází, které se v polštině běžně používají. K tomu, abyste mohli podobné obraty snadno najít nebo sami vytvářet, vám pomůže právě mluvník. Jedná se o praktický slovník celých vět

Mluvník v sobě  spojuje výhody slovníku a konverzační příručky. Obsahuje abecedně řazená klíčová slova, která pokrývají základ slovní zásoby. V každém hesle pak naleznete množství praktických vět, slovních spojení a idiomů obsahujících dané klíčové slovo.

Na rozdíl od konverzační příručky není výběr příkladů omezen tematicky, ale zahrnuje běžné obraty skutečně užívané v každodenní komunikaci. Můžete si tedy bez zdlouhavého listování najít větu nebo slovní spojení, které právě potřebujete, rozšiřovat si tak slovní zásobu a zlepšovat komunikační dovednosti. Některé příklady můžete použít rovnou, jiné si snadno pozměníte tak, aby vyhovovaly vaší konkrétní potřebě. Mluvník vám také pomůže vyvarovat se nesprávných doslovných překladů.

Mluvník nabízí cca 1 500 klíčových hesel a téměř 16 000 příkladů nejen stylově neutrálních, ale také hovorových a slangových. Cílem mluvníku není obsáhnout vyčerpávajícím způsobem slovní zásobu, ale poskytnout uživateli užitečné informace pro snazší komunikaci v cizím jazyce. Věříme, že tento slovník vět ocení jak začínající a středně pokročilí studenti polštiny, kteří potřebují získat praxi a pohotovost ve vyjadřování, tak i pokročilejší uživatelé, kteří zde objeví nejeden nový obrat či zajímavou frázi.