Polsko-český česko-polský šikovný slovník

Polsko-český česko-polský šikovný slovník

První vydání polského šikovného slovníku. Potěší začínající i mírně pokročilé studenty polského jazyka i všechny zájemce o polštinu. Zahrnuje aktuální slovní zásobu, se kterou se setkáte v polském tisku, televizi nebo v běžné komunikaci. Najdete zde i přehled gramatiky a základní konverzační fráze z mnoha tematických okruhů. Zpestřením jsou zajímavosti v podobě studijních poznámek a speciální příloha, seznam zrádných slov. Podívejte se na ukázky!

ISBN: 978-80-7508-349-4
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075083494
formát: 115 x 165 mm
stran: 752
hmotnost: 454 g
edice: 1
vydání: 11. 11. 2017
Obsah
  • 37 000 hesel, 6 000 příkladů, idiomů a frází, 59 000 překladů
  • 65 stran konverzačních okruhů vhodných pro školní výuku
  • 40 studijních poznámek
  • přehled gramatiky polštiny s příklady
  • speciální příloha: 6 stran zrádných slov
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Aktuální polský slovník určený především začínajícím a středně pokročilým žákům a studentům polštiny, kteří jej ocení ve škole, v jazykovém kurzu i na cestách. Užitečným společníkem bude ale všem zájemcům o polštinu.

Šikovný slovník zahrnuje tu nejaktuálnější slovní zásobu, s níž se setkáte v polském tisku či běžné komunikaci. Nevyhýbá se ani výrazům vulgárním. Zpestřují jej poznámky v rámečcích upozorňující např. na různé gramatické jevy, jazykové zajímavosti nebo paradoxy. Speciální přílohou se seznam falešných přátel, jak se někdy zrádným slovům říká. Jedná se o výrazové prostředky, které jsou v obou jazycích formálně shodné nebo podobné, ale významově nebo stylově dost odlišné.

Při tvorbě tohoto titulu jsme vycházeli především z polských výkladových slovníků, zejména od renomovaného nakladatelství PWN, z důvěryhodných internetových zdrojů a z vlastního aktuálního výkladového slovníku češtiny. Důraz je kladen na přehlednost, srozumitelnost a užitečné doplňující informace pro studium jazyka. Nechybí ani praktické příklady převzaté z běžné polštiny, usnadní vám zapamatování slovní zásoby a aktivní komunikaci. Praktičnost této publikace ještě umocní výslovnost uvedená v závorce za heslem.

Všechna hesla a ustálené obraty jsou doplněny o předložkové vazby a upřesňující závorky, aby bylo docíleno maximální jednoznačnosti významu a výstižnosti překladu. Tyto doplňkové informace vám pomohou rychle a snadno najít ten správný význam slova a vybrat nejvhodnější překlad. Předložkové vazby a příklady vám napoví, jak dané slovo nebo slovní spojení správně užít ve větě.

Podrobný přehled polské gramatiky spolu s ilustračními příklady vám umožní rychlé si osvojit základy jazyka a zásady jeho užívání. Oceníte také konverzační přílohu s množstvím témat vhodných pro přípravu do hodiny, k osvojování slovní zásoby a aktivnímu překládání. Mnoho témat můžete využít i při běžné konverzaci a komunikaci s cizinci – např. Pozdravy a oslovení, Seznámení, Pozvání a návštěva, Počítač, Telefonování, Práce a kariéra, Rodina, Bydlení, Zdraví atd.

Věříme, že vám šikovný slovník bude při studiu polštiny opravdu šikovným pomocníkem.