Island - Poznejte

Island - Poznejte

Vydejte se do tajuplné země ohně a ledu, kde je stále co objevovat. Náš průvodce nabízí v 16 trasách to nejlepší z celého ostrova: zajímavosti ve městech, krásy přírody, výpravy na ledovce a sopky, za gejzíry nebo pozorováním velryb. Na svých cestách oceníte podrobnou rozkládací mapu.

ISBN: 978-80-7508-421-7
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075084217
formát: 117 x 194 mm
stran: 144
hmotnost: 290 g
edice: 1
vydání: 30. 9. 2018
Obsah
 • 16 prohlídkových tras po celém Islandu.
 • Podrobná rozkládací mapa s vyznačenými trasami.
 • Praktické informace a tipy na cestu.
 • Kde se ubytovat, najíst a nakoupit. Kam vyrazit za zábavou i relaxací..
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Islandská divoká krajina nabízí spoustu příležitostí pro všechny, kdo milují outdoorové aktivity – ať už v bazénu s geotermální vodou, na lodi při pozorování velryb anebo při průzkumu ledovcových jeskyní v zimě. Naše publikace vám bude spolehlivým průvodcem na cestách za poznáváním severských krás.

V knize najdete 16 prohlídkových tras po celém Islandu, vždy s podrobným popisem cesty, časovou i turistickou náročností a schematickou mapkou. Pod klopami obálky je vložena rozkládací mapa Islandu, kde jsou jednotlivé trasy také vyznačeny. Nechte se nalákat podmanivou krásou Islandu, objevujte tajuplná místa, projděte se divokou pustinou nebo se nechte hýčkat v termálních lázních, bazénech, jezírcích nebo kádích, které jsou tu doslova na každém kroku. Na své si zde přijdou i milovníci ptactva. Návštěvu útesů, kde sídlí papuchálci, si málokterý návštěvník nechá uniknout. Podobné je to s ledovými lagunami a sopkami, i když tu je třeba jisté opatrnosti. 

Island je skvělá destinace i pro pro všechny, i pro ty, kdo zrovna nevyhledávají severnější kraje. Teplé koupání si za chladnějšího počasí daleko lépe vychutnáte. Navíc v posledních letech vyrostly lázně lákající turisty na wellness pobyty. Za zmínku stojí také islandská moderní architektura. Mnohé stavby jsou vskutku dechberoucí a právem získávají mezinárodní ocenění. Krásy islandské krajiny ve své tvorbě využívají nejen místní umělci, ale i řada zahraničních tvůrců. Natáčely se zde např. severské scény seriálu Hra o trůny.

Průvodce obsahuje následující trasy:

 1. Centrální Reykjavík
 2. Přístavy Reykjavíku
 3. Reykjavík na kole
 4. Reykjanes
 5. Jihozápad
 6. Heimaey
 7. Jihovýchod
 8. Východní fjordy
 9. Severovýchod
 10. Jezero Mývatn
 11. Akureyri a okolí
 12. Severozápad
 13. Západní fjordy
 14. Snæfellsnes a západ ostrova
 15. Vnitrozemí: Trasa Kjölur
 16. Vnitrozemí: Trasa Sprengisandur

Průvodce nabízí také obecné informace, praktické tipy na cesty a doporučení, kde se občerstvit nebo ubytovat. Nechybí běžné konverzační fráze. Ačkoli se téměř všude domluvíte anglicky, pár slovíček v islandštině se může hodit, například při výběru místních specialit.