Česko-portugalská konverzace EE

Česko-portugalská konverzace EE

Kapesní konverzace portugalštiny se slovníkem a gramatikou vám pomůže pohotově se dorozumět v situacích, se kterými se můžete při komunikaci s cizinci setkat. Hodí se i pro začátečníky, obsahuje přepis výslovnosti všech portugalských frází. Díky malému formátu můžete knížku mít pořád u sebe, ať už budete poznávat města a památky, ochutnávat speciality nebo relaxovat u vody.

ISBN: 978-80-7508-601-3
EAN: 9788075086013
vazba: lepená, měkké lamino
formát: 95 x 140 mm
stran: 192
hmotnost: 100 g
edice: 1
vydání: 20. 3. 2020
Obsah
  • 1 200 vět a frází, 800 slovíček v tématech
  • 5 000 hesel ve slovníku
  • Výslovnost
  • Doporučení a upozornění
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Portugalština patří mezi románské jazyky a je šestým nejrozšířenějším světovým jazykem. Mluví jím více než dvě stě milionů lidí. Portugalština je velmi podobná španělštině. Pokud umíte některý románský jazyk, základům psané portugalštiny v zásadě porozumíte. Kamenem úrazu bývá výslovnost, která se navíc výrazně liší v Evropě a v Brazílii.

Tato příručka vám umožní pohotově se dorozumět v běžných i nouzových situacích. Hodí se i pro začátečníky, obsahuje přepis výslovnosti všech portugalských frází. Důraz jsme kladli na praktickou slovní zásobu, přehlednost a snadnou orientaci v textu. Díky malému formátu můžete knížku mít pořád u sebe, ať už budete poznávat města a památky, ochutnávat speciality nebo relaxovat u vody.

Konverzace je členěná tematicky, nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (základní fráze, číslovky, udávání času, představování, cestování, ubytování, stravování, sport, seznamování, prohlídka města, nakupování, rodina, práce a brigáda, banka, komunikace a počítač...). Užitečnou přílohou je oboustranný portugalský slovníček.

Pokud hledáte podrobnější konverzační příručku, vyzkoušejte větší čtyřbarevnou portugalskou konverzaci. Zájemcům o hovorovou portugalštinu pak doporučujeme náš speciální titul, mluvník.