Řečtina slovníček

Řečtina slovníček

Přehledný kapesní řecko-český a česko-řecký slovník, v kterém najdete základní běžně užívanou slovní zásobu současné řečtiny neboli novořečtiny. Slovníček oceníte na cestách po Řecku i při studiu řečtiny. Díky malému formátu jej můžete mít pořád u sebe. Kniha má příjemné kulaté rožky.

ISBN: 978-80-7508-159-9
vazba: měkká, lepená vazba, zaoblené rohy
EAN: 9788075081599
formát: 85 x 118 mm
stran: 720
hmotnost: 228 g
edice: 1
vydání: 22. 2. 2016
Obsah
  • 30 000 hesel
  • Současná slovní zásoba
  • Předložkové vazby a praktické příklady
  • Ideální na cesty i ke studiu
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Aktuální kapesní oboustranný řecký slovník, ve kterém najdete běžně užívanou slovní zásobu současné řečtiny neboli novořečtiny. Oceníte ho nejen na cestách a při práci, ale i při studiu řečtiny. Pomůže vám domluvit se v každodenních situacích, přesněji se vyjadřovat a lépe komunikovat. Díky malému formátu můžete slovníček mít pořád u sebe. Kniha má příjemné kulaté rožky.

Hesla, významy i překlady jsme vybírali tak, abyste ve slovníku našli nejčastěji užívaná slova a obraty, a to jak ze spisovné, tak i z hovorové řečtiny. U řeckých hesel uvádíme přepis výslovnosti. Aby se se slovníkem pracovalo co nejlépe, přidali jsme k heslům kromě samotných překladů další doplňkové informace. Upřesňující poznámky a stylové příznaky pomohou vybrat nejvhodnější výraz. Množství ustálených obratů, příkladů a vazeb zase napoví, jak slovo nebo spojení nejlépe užít ve větě.

Věříme, že Vám slovníček řečtiny bude užitečným pomocníkem.