Rusko-český česko-ruský kapesní slovník, 5. vydání

Rusko-český česko-ruský kapesní slovník, 5. vydání

Nové vydání ruského kapesního slovníku s gramatikou a konverzací nabízí aktuální slovní zásobu pro studium i na cesty. V knize tak máte k dispozici v podstatě vše, co potřebujete pro běžnou komunikaci ve ruštině. Je to slovník malý velikostí, ale velký rozsahem. Můžete jej mít stále po ruce, hodí se na cesty i do aktovky. Pokud potřebujete větší nebo výraznější písmo, vyberte si u nás ze slovníků většího formátu.

ISBN: 978-80-7508-459-0
vazba: lepená, měkký obal s klopami
formát: 85 x 118 mm
stran: 832
EAN: 9788075084590
hmotnost: 270 g
edice: 5
vydání: 30. 4. 2019
Obsah
  • 34 000 hesel, 39 000 významů, 4 000 frází
  • Současná slovní zásoba ruštiny spisovné, odborné i hovorové
  • 48 stran konverzace, 50 stran gramatiky
  • Orientační mapky, adresy a telefony na velvyslanectví
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Přehledný a poměrně objemný kapesní ruský slovník, ve kterém najdete běžně užívanou slovní zásobu současné ruštiny. Oceníte ho na cestách, v práci i při studiu jazyka. Pomůže vám domluvit se v každodenních situacích, přesněji se vyjadřovat a lépe komunikovat v ruštině.

Hesla i překlady jsme pečlivě vybírali tak, abyste ve slovníku našli nejčastěji užívaná slova a obraty, spisovné i nespisovné.  Místo mnohých zastaralých výrazů náš slovník nabízí naopak množství nových pojmů a termínů rozšířených v poslední době, např. z oblasti internetu a digitálních technologií.

Aby se vám se slovníkem pracovalo co nejlépe, obsahují hesla kromě samotných překladů i další doplňující informace. Upřesňující poznámky a stylové příznaky pomohou vybrat nejvhodnější výraz. Ustálené obraty, příklady a vazby zase napoví, jak slovo nebo slovní spojení nejlépe užít ve větě. 

V přílohách najdete přehled gramatiky a konverzaci zaměřenou na obvyklé situace, např. na cestování, ubytování, vyplňování dotazníků, nákupy nebo třeba časté veřejné nápisy. Na obálce je kromě orientačních mapek pro příslušné země i mnoho dalších užitečných informací – kontakty na české ambasády v zahraničí, krizová telefonní čísla atd.

V tomto kapesním slovníku s konverzací a gramatikou tak máte k dispozici v podstatě vše, co potřebujete pro běžnou komunikaci ve ruštině.

Pokud potřebujete obsáhlejší slovní zásobu, doporučujeme praktický ruský slovník zhruba dvojnásobného rozsahu. Profesionálním překladatelům nabídneme slovníky v elektronické podobě, ve formě aplikací na PC nebo on-line licencí.