Rusko-český česko-ruský praktický slovník

Rusko-český česko-ruský praktický slovník

Praktický ruský slovník ocení všichni, kdo chtějí mít k dispozici aktuální slovní zásobu v co nejširším rozsahu. Slovník v maximálně přehledné formě postihuje skutečnou slovní zásobu jak češtiny, tak i ruštiny. Oceníte přehledné zpracování hesel a významů, které umožňuje nejen co nejrychleji nejen najít správný překlad, ale také jej správně použít v daném kontextu. Slovník může být používán u státní maturitní zkoušky z ruštiny. 

ISBN: 978-80-87819-41-8
vazba: pevná, šitá vazba, lesklé lamino
EAN: 9788087819418
formát: 115 x 165 mm
stran: 1264
hmotnost: 808 g
edice: 2
vydání: 24. 10. 2013
Obsah
  • 75 000 hesel, 18 000 příkladů, idiomů a frází, 200 000 překladů
Vlastnosti
  • Aktuální slovní zásoba věrně odrážející současný psaný i mluvený jazyk.
  • Včetně odborné terminologie a ustálených slovních spojení.
  • Dvoubarevný tisk pro lepší přehlednost hesel.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Autorsky původní slovník, při jehož tvorbě bylo naší snahou v co nejhutnější, avšak maximálně přehledné formě postihnout skutečnou slovní zásobu jak češtiny, tak i ruštiny. Ačkoliv jde o slovník rozměrem střední, svým obsahem a záběrem se na našem trhu řadí spíše k slovníkům větším.

Slovník obsahuje současnou frekvenčně uspořádanou slovní zásobu, nechybí nejnovější termíny technické, ekonomické či právní, odrážející technologický pokrok počátku nového tisíciletí či začlenění naší země do Evropské unie. Všechna hesla a významy jsou ověřeny na základě informací z důvěryhodných zdrojů, pečlivě zpracovány a graficky upraveny tak, aby Vám umožnily co nejrychleji nejen najít správný překlad, ale také jej správně použít v daném kontextu.

Při práci na ruské straně slovníku jsme vycházeli z nejnovějších ruských výkladových slovníků renomovaných ruských nakladatelství, jako jsou EKSMO, Ruský jazyk, AST, Astrel, řady speciálních slovníků idiomatických a frazeologických, odborných slovníků, encyklopedií, a v neposlední řadě též z vlastních korpusových zdrojů a internetu. Česká strana je založena na vlastním rozsáhlém výkladovém slovníku češtiny.

Věříme, že výsledkem naší práce je skutečně praktický slovník, jehož kvality ocení všichni, kdo pracují s cizím jazykem a chtějí mít k dispozici aktuální slovní zásobu v co nejširším rozsahu.

Slovník může být používán u státní maturitní zkoušky z cizího jazyka. Tento titul neobsahuje žádné přílohy věnované písemnému projevu, které u nové maturitní zkoušky nejsou povoleny (např. základní charakteristiky vybraných typů textů, vhodné fráze, vhodná oslovení nebo zakončení dopisů, gramatiku apod.).