Rusko-český česko-ruský šikovný slovník, 3. vydání

Rusko-český česko-ruský šikovný slovník, 3. vydání

Oblíbený ruský slovník pro začínající a mírně pokročilé. Najdete zde běžně užívaná slova a obraty ze spisovné i hovorové ruštiny. Kniha obsahuje také přehled gramatiky a konverzační fráze vhodné pro školní výuku. Bonusem jsou desítky studijních poznámek, upozorňující na různé zajímavosti a nepravidelnosti z oblasti gramatiky, slovotvorby či užití slov. Věnují se i spojením, ve kterých žáci často chybují.

ISBN: 978-80-7508-192-6
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075081926
formát: 115 x 165 mm
stran: 720
hmotnost: 434 g
edice: 3
vydání: 20. 6. 2016
Obsah
  • 35 000 hesel, 7 000 příkladů, idiomů a frází významů, 72 000 překladů
  • 70 stran konverzačních okruhů vhodných pro školní výuku
  • 240 studijních poznámek
  • Přehled gramatiky ruštiny s příklady
Vlastnosti
  • Pečlivě vybraná aktuální slovní zásoba
  • Dvojbarevný tisk pro lepší přehlednost hesel
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Oblíbený ruský oboustranný slovník je určen především začínajícím a středně pokročilým žákům na ZŠ a SŠ. Obsahuje běžně užívaná slova a obraty ze spisovné i hovorové ruštiny v přehledné grafické úpravě.

Při tvorbě tohoto titulu jsme vycházeli z ruských výkladových slovníků, především ze slovníku S. I. Ožegova a Nového slovníku ruského jazyka T. F. Jefremové a z vlastního výkladového slovníku češtiny. Důraz je kladen na přehlednost, srozumitelnost a užitečné doplňující informace pro studium jazyka. Nechybí ani praktické příklady převzaté z běžného jazyka, které vám usnadní zapamatování slovní zásoby a aktivní komunikaci.

Všechna hesla a ustálené obraty jsou doplněny o předložkové vazby a upřesňující závorky, aby bylo docíleno maximální jednoznačnosti významů a výstižnosti překladů. Tyto doplňkové informace vám pomohou rychle a snadno najít správný význam a vybrat nejvhodnější překlad. Předložkové vazby a příklady vám napoví, jak slovo nebo slovní spojení správně užít ve větě.

Podrobný přehled ruské gramatiky spolu s ilustračními příklady vám umožní rychle si osvojit základy jazyka a zásady jeho užívání. Užitečnou pomůckou pro studenty budou bezpochyby i praktické poznámky o použití ruských slov.

Jistě oceníte také konverzační přílohu s množstvím témat vhodných pro přípravu do hodiny nebo k maturitě, ale také k osvojování slovní zásoby a aktivního překládání. Mnoho témat můžete využít i při běžné konverzaci a komunikaci s cizinci - např. Pozdravy a oslovení, Seznámení, Pozvání a návštěva, Čas, Telefonování, Rodina, Bydlení, Zdraví atd.

Věříme, že vám slovník bude užitečným pomocníkem při studiu ruštiny.