Ruský šikovný slovník

Ruský šikovný slovník

Starší vydání za poloviční cenu. Slovník je určen pro mírně pokročilé žáky na ZŠ a SŠ, do školy i na domácí přípravu. Kniha obsahuje běžnou ruskou slovní zásobu, přehled gramatiky a konverzační okruhy vhodné pro školní výuku. Slovník se hodí i do knihovny.

ISBN: 978-80-87062-69-2
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
formát: 115 x 165 mm
stran: 704
hmotnost: 432 g
edice: 1, 2010
Obsah
  • 35 000 hesel, 5 000 příkladů, idiomů a frází, 70 000 překladů
  • 70 stran konverzačních okruhů vhodných pro školní výuku
  • 240 studijních poznámek
  • Přehled ruské gramatiky s příklady
Vlastnosti
  • Dvoubarevný tisk pro lepší přehlednost hesel.
Doporučujeme
Podrobné informace

Výprodej 1. vydání oblíbeného ruského studijního slovníku za zvýhodněnou cenu. Na skladě zbývají poslední kusy! 

V knize najdete běžně užívaná slova a obraty ze spisovné i hovorové ruštiny.  Při tvorbě tohoto titulu jsme vycházeli z ruských výkladových slovníků, především ze slovníku S. I. Ožegova a Nového slovníku ruského jazyka T. F. Jefremové a z vlastního výkladového slovníku češtiny.

Důraz je kladen na přehlednost, nechybí praktické příklady z běžného jazyka. Všechna hesla a ustálené obraty jsou doplněny o předložkové vazby a upřesňující závorky, aby bylo docíleno maximální jednoznačnosti významů a výstižnosti překladů. Tyto doplňkové informace vám pomohou najít správný význam a vybrat nejvhodnější překlad. 

Jistě oceníte přehled gramatiky a konverzační přílohu s množstvím témat vhodných pro přípravu do hodiny nebo k maturitě. Mnoho témat můžete využít i při běžné konverzaci a komunikaci s cizinci - např. Pozdravy a oslovení, Seznámení, Pozvání a návštěva, Čas, Telefonování, Rodina, Bydlení, Zdraví atd. Užitečnou pomůckou budou bezpochyby i praktické poznámky o použití ruských slov.

Věříme, že vám slovník bude užitečným pomocníkem při studiu ruštiny.