Školní pravidla českého pravopisu

Školní pravidla českého pravopisu

vyprodáno

Aktuální vydání pravidel českého pravopisu určené především žákům základních a středních škol. Naleznete zde stručné a přehledné poučení o pravopisných pravidlech doplněné množstvím příkladů i heslář s řadou užitečných a hlavně praktických informací. Kniha získala schvalovací doložku MŠMT pro ZŠ i SŠ.

ISBN: 978-80-7508-203-9
vazba: lepená vazba, obal měkké lamino
EAN: 9788075082039
formát: 115 x 165 mm
stran: 528
hmotnost: 318 g
edice: 3
vydání: 10. 5. 2016
Obsah
  • 35 000 hesel
Vlastnosti
  • Doložka MŠMT pro ZŠ a SŠ
  • Aktuální slovní zásoba, nová slova a zeměpisné názvy
  • Podrobné tvaroslovné informace u každého hesla
  • Užitečné příklady přímo v hesláři
  • Dodatek MŠMT ČR zapracovaný přímo do hesláře
  • Podrobné kapitoly o pravopisných pravidlech včetně velkého množství příkladů
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Úkolem pravidel českého pravopisu je pomoci uživateli jazyka tam, kde si není jist způsobem zápisu slova. Pravidla představují soubor doporučení, jejich užívání není závazné, ale všeobecně je považováno za projev kultivovanosti, jazykové vytříbenosti a dobrého stylu. Jednotný způsob zápisu spisovného jazyka je též podmínkou pro možnost porozumění textu.

Školní pravidla českého pravopisu Lingea jsou určena především žákům základních škol, ale dobře poslouží i široké veřejnosti. Naleznete zde jednak stručné a přehledné poučení o pravopisných pravidlech doplněné množstvím příkladů, jednak rozsáhlý heslář s řadou užitečných a hlavně praktických informací, ať již o tvarosloví nebo o použití velkých písmen.

Ve Školních pravidlech Lingea je Dodatek Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky zapracován přímo do hesláře tak, že jsou uvedeny jen varianty rovnocenné, které jsou stylově neutrální, a tudíž je nejčastěji použijeme.

Dalším potvrzením kvalit tohoto titulu je získání schvalovací doložky MŠMT pro ZŠ i SŠ. Vedle Pravidel českého pravopisu (Fortuna) jsou naše Pravidla jedinou příručkou tohoto typu, které bylo toto doporučení přiznáno. Na rozdíl od Pravidel vydaných v roce 1993 jsou Pravidla Lingea rozšířena o celou řadu nových slov, která se v současnosti hodně používají a jejichž pravopisem si nejsou uživatelé mnohdy jisti.

Doufáme, že budete se Školními pravidly Lingea spokojeni a že vám budou užitečným pomocníkem při řešení nesnadných hádanek, s nimiž se dnes a denně v češtině setkáváme.