Studijní konverzace italština

Studijní konverzace italština

Příručka vás naučí konverzovat italsky přirozeně a s lehkostí. Obsahuje běžnou slovní zásobu a fráze, texty doplňují obrázky a různé zajímavosti. Využijete i přehled gramatiky a naši specialitu, mluvníček, který vás téměř jistě nadchne. Takto zpracovaný studijní titul u nás vychází poprvé.

ISBN: 978-80-7508-712-6
formát: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075087126
formát: 115 x 165 mm
stran: 288
hmotnost: 236 g
edice: 1
vydání: 18. 8. 2021
Obsah
  • 80 tematických okruhů ve 4 barevných sekcích.
  • Stručný přehled gramatiky, mluvníček, rejstřík.
  • Celkem 6 000 slov, vět a frází s přepisem výslovnosti.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nová autorská italská konverzace s mluvníčkem pro začátečníky a mírně pokročilé, užitečný pomocník při studiu italštiny. Příručka vás naučí správně reagovat v běžných i nouzových situacích. Obsahuje tematicky členěnou slovní zásobu a fráze s přepisem výslovnosti. V knize najdete stručný přehled gramatiky a naši specialitu, mluvníček. Takto zpracovaný studijní titul u nás vychází poprvé.

Konverzace obsahuje 80 tematických okruhů ve 4 barevných sekcích, u všech vět je uvedený přepis výslovnosti. Nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (pozdravy, představování, čísla, udávání času, barvy a rozměry, cestování, ubytování, stravování, sport a volný čas, seznamování, flirtování, nakupování, bydlení, rodina, práce a brigáda, komunikace a počítač...).  Kniha obsahuje také popis italských kulinářských specialit. 

Další částí příručky je stručný přehled italské gramatiky vhodný pro opakování. Popisuje také výslovnost použitých speciálních fonetických znaků.

Třetím dílem příručky je mluvníček, slovník italských vět. Obsahuje abecedně řazená slova, v každém hesle naleznete praktické věty a slovní spojení obsahující dané klíčové slovo, stylově neutrální i hovorové. I zde najdete přepis výslovnosti. Jedná se o základní obraty i fráze, které se běžně používají, často je ale nelze doslova přeložit. Mluvníček vychází z velmi oblíbené obsáhlejší publikace mluvník určené pokročilejším uživatelům. 

Věříme, že tuto studijní konverzaci ocení jak začínající a mírně pokročilí studenti, kteří potřebují rozšířit slovní zásobu a získat pohotovost ve vyjadřování v italštině, tak i pokročilejší uživatelé, kteří zde objeví nejeden nový obrat či zajímavou frázi.