Lexicon 7 Italský praktický slovník

Lexicon 7 Italský praktický slovník

Opravdu praktický slovník pro středně pokročilé uživatele a studenty italského jazyka. Slovní zásoba zachycuje současnou psanou a mluvenou italštinu. Aplikace Lexicon 7 umožňuje komfortní a rychlé vyhledání překladu a nabízí i řadu výukových funkcí. Stáhněte si  30denní verzi a vše si vyzkoušejte! Sami uvidíte, že je to opravdu skvělý slovník za velmi příjemnou cenu. 

ISBN: 978-80-7508-577-1
systém: Windows 7/8/8.1/10, macOS 10.7 a vyšší, Linux
EAN: 9788075085771
formát: download, časově neomezená licence až pro 2 zařízení
edice: 2019
Obsah
  • 78 000 hesel, 122 000 významů, 44 000 slovních spojení, 283 000 překladů
  • Témata s možností učení a zkoušení slovíček (příroda, společnost, jazyk)
  • Přehled gramatiky, slovník užití slov, uživatelský slovník
Vlastnosti
  • Oboustranný slovník obsahuje aktuální slovní zásobu ze spisovné i hovorové italštiny, lze vkládat vlastní hesla
  • Značné možnosti nastavení aplikace: barva, písmo, jazyk komunikace včetně celé nápovědy a zobrazení hesel
  • Široké možnosti vyhledávání: v libovolném tvaru, zadané částečně nebo s překlepem, kdekoli uvnitř hesel
  • Dotazy lze zadávat také pomocí zástupných znaků ? a *, hledat podle oborů, stylů nebo regionů
  • Výukové funkce: namluvená výslovnost, tabulky tvarosloví, synonyma, témata, učení slovíček, gramatika
  • Funkce pop-up: přebírání slov ze schránky, funkce mouse-over: překlad slov pod kurzorem myši (OS Windows)
  • Používané zkratky, oborové a stylové příznaky
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nový opravdu praktický slovník pro středně pokročilé uživatele a studenty italštiny, dílo autorského kolektivu Lingea. Aktuální slovní zásoba zachycuje současnou psanou a mluvenou italštinu. Aplikace Lexicon 7 umožňuje komfortní a rychlé vyhledání překladu a nabízí i řadu dalších funkcí. Slovník je dostupný jako ESD licence (bez CD). Stáhněte si jej po registraci na našich stránkách a vše si vyzkoušejte! Sami uvidíte, že je to opravdu skvělý slovník za velmi příjemnou cenu.

Tento slovník má o 2 000 hesel a 52 000 překladů více než praktický slovník v knižním vydání. Obsahuje hesla s výslovností, příklady a fráze ze skutečně současné italštiny, gramatické informace i konverzační fráze. Právě velké množství příkladových vět z běžné italštiny je jednou z největších předností obsahu slovníku. Hesla jsou zpracována přehledně a graficky upravena tak, aby uživateli mohl co nejrychleji nejen najít správný překlad, ale také jej správně použít v daném kontextu. 

Lexicon 7 umožňuje opravdu pohodlné vyhledávání překladů. Hesla ve slovníku lze vyhledávat oboustranně, v libovolném tvaru (depuro->depurare) a kdekoliv uvnitř dalších hesel (tzv. fulltext). Inteligentní vyhledávání si poradí i se slovy zadanými jen částečně (??pressione->depressione, despressione, impressione; adres*->adresa, adresář, adresování, adresovatelný, podadresář...) nebo s překlepem (intalace->instalace, inhalace).

Lexicon 7 nabízí značné možnosti nastavení. Zvolit si můžete barvu (skin), velikost a typ písma nebo způsoby vyhledávání a zobrazení hesel. Nastavit si můžete i jazyk komunikace aplikace (česky, anglicky, slovensky, rusky, italsky nebo španělsky). V příslušném jazyce se zobrazuje také veškerá nápověda. Lexicon 7 lze používat pod operačními systémy Windows, Linux a macOS.

Slovník nabízí i řadu výukových funkcí. Díky ozvučeným heslům rozvíjí poslechové dovednosti a trénuje výslovnost. Režim učení a zkoušejí slovíček využijete pro rozšiřování oborové slovní zásoby z řady oblastí (příroda, společnost, jazyk). Můžete si vytvářet vlastní lekce i vkládat vlastní hesla. K dispozici je i přehled gramatiky členěný podle jednotlivých kapitol mluvnice. Šikovnou pomůckou je okamžitá nabídka slov, která maují k zobrazenému heslu nějaký vztah (synonyma, antonyma, frázová slovesa, slovní spojení, tematicky spřízněné výrazy nebo odvozená slova). Dále také kompletní tabulky tvarosloví ohebných italských slov (skloňování, časování), což oceníte zejména u nepravidelných sloves.

Vyzkoušejte si tento praktický slovník! Měsíční plnou verzi stáhnete po registraci zde. Pokud se jej rozhodnete zakoupit, dostanete od nás po zaplacení produktový klíč, pomocí kterého slovník aktivujete natrvalo. Jestliže si tento slovník nebudete chtít pořizovat, nemusíte dělat nic, po uplynutí 30 dní aplikace přestane fungovat.

Objednáním této licence kupující výslovně žádá o dodání před uplynutím zákonné čtrnáctidenní lhůty pro odstoupení. Okamžikem dodání klíče pro aktivaci právo kupujícího od smlouvy odstoupit zaniká.