Česko-švédský mluvník

Česko-švédský mluvník

Tento slovník vět vám pomůže osvojit si fráze, které současná švédština běžně používá a často je nelze doslovně přeložit. Mnohé z nich ani v učebnicích nenajdete. Věty jsou uspořádané podle klíčových slov, která obsahují. Zpestřením jsou zajímavosti v rámečcích. Knížku oceníte při studiu jazyka nebo i při cestování  po Švédsku, ať už za obchodem, přírodou, relaxací nebo moderním životním stylem.

ISBN: 978-80-7508-147-6
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075081476
formát: 115 x 165 mm
stran: 592
hmotnost: 462 g
edice: 1, 2016
vydání: 25. 11. 2016
ebook format: epub
Obsah
  • 1 500 klíčových slov tvořících základ slovní zásoby
  • 17 000 užitečných vět a konverzačních obratů
  • Praktické poznámky a informace v rámečcích
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Doporučujeme
Podrobné informace

Pomůcka pro správnou a pohotovou konverzaci ve švédštině. Naučíte se řadu vět i slovních spojení a osvojíte si spoustu frází, které se ve švédštině běžně používají a nelze je ani doslovně přeložit. Oceníte jej při studiu jazyka i na cestách do Švédska, ať už za obchodem, přírodou, relaxací nebo moderním životním stylem.

Mluvník v sobě spojuje výhody slovníku a konverzační příručky. Obsahuje abecedně řazená klíčová slova, která pokrývají základ slovní zásoby. V každém hesle pak naleznete množství praktických vět, slovních spojení a idiomů obsahujících dané klíčové slovo. Na rozdíl od konverzační příručky není výběr příkladů omezen tematicky, ale zahrnuje běžné obraty skutečně užívané v každodenní komunikaci. Můžete si tedy bez zdlouhavého listování najít větu nebo slovní spojení, které právě potřebujete, rozšiřovat si tak slovní zásobu a zlepšovat komunikační dovednosti. Některé příklady můžete použít rovnou, jiné si snadno pozměníte tak, aby vyhovovaly vaší konkrétní potřebě.

Mluvník nabízí cca 1 500 klíčových hesel a tisíce příkladů nejen stylově neutrálních, ale také hovorových či expresivních. Praktickou pomůckou jsou i informace o použití slov v kontextu.

Cílem mluvníku není obsáhnout vyčerpávajícím způsobem slovní zásobu, ale pestrou škálou vět a slovních spojení usnadnit uživateli komunikaci v cizím jazyce. Věříme, že mluvník ocení jak začínající a středně pokročilí studenti, kteří potřebují získat praxi a pohotovost ve vyjadřování, tak i pokročilejší mluvčí, kteří zde objeví nejeden nový obrat či zajímavou frázi.