Švédsko-český česko-švédský šikovný slovník

Švédsko-český česko-švédský šikovný slovník

Aktuální oboustranný švédský slovník pro všechny zájemce o švédštinu. Hesla, významy a překlady jsou pečlivě vybrány tak, abyste zde našli běžně užívaná slova a obraty ze spisovného i hovorového jazyka. Od starších slovníků vydaných u nás se odlišuje především aktuálností a důsledným uváděním správné výslovnosti. Kniha obsahuje také přehled gramatiky, studijní poznámky a tematicky členěné konverzační fráze.

ISBN: 978-80-7508-102-5
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075081025
formát: 115 x 165 mm
stran: 768
hmotnost: 450 g
edice: 1
vydání: 26. 10. 2015
Obsah
  • 35 000 hesel, 5 500 příkladů, idiomů a frází, 56 500 překladů
  • 49 stran konverzačních okruhů vhodných pro školní výuku
  • 49 studijních poznámek
  • Přehled gramatiky švédštiny s příklady
Vlastnosti
  • Pečlivě vybraná aktuální slovní zásoba
  • Dvojbarevný tisk pro lepší přehlednost hesel
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nový oboustranný švédský slovník pro studenty i všechy další zájemce o švédštinu. Hesla, významy a překlady jsou pečlivě vybrány tak, abyste zde našli běžně užívaná slova a obraty ze spisovného i hovorového jazyka. Od starších slovníků vydaných u nás se odlišuje především aktuálností a důsledným uváděním správné výslovnosti.

Při tvorbě tohoto titulu jsme vycházeli ze švédských výkladových slovníků renomovaných nakladatelství (Norstedts aj.) a z vlastního výkladového slovníku češtiny. Důraz je kladen na přehlednost, srozumitelnost a doplňující informace užitečné pro studium jazyka. Nechybí ani praktické příklady převzaté z běžného jazyka, které vám usnadní zapamatování slovní zásoby a aktivní komunikaci. 

Hesla a ustálené obraty jsou doplněny o předložkové vazby a upřesňující závorky, aby bylo docíleno maximální jednoznačnosti významu a výstižnosti překladu. Tyto doplňkové informace vám pomohou rychle a snadno najít správný význam a vybrat nejvhodnější překlad. Předložkové vazby a příklady vám napoví, jak slovo nebo slovní spojení správně užít ve větě.

Přehled švédské gramatiky spolu s ilustračními příklady vám umožní rychle si osvojit základy jazyka a zásady jeho užívání. Užitečnou pomůckou pro studenty budou bezpochyby i praktické poznámky o použití švédských slov.

Oceníte také konverzační přílohu s množstvím témat vhodných pro přípravu do hodiny, k osvojování slovní zásoby a aktivnímu překládání. Mnoho témat můžete využít i při běžné konverzaci a komunikaci s cizinci – např. Pozdravy a oslovení, Seznámení, Pozvání a návštěva, Počítač, Telefonování, Práce a kariéra, Rodina, Bydlení, Zdraví atd.

Věříme, že vám slovník bude užitečným pomocníkem při studiu jazyka.