Bangkok

Bangkok

Kapesní průvodce po Bangkoku představuje jedno z nejzajímavějších měst jihovýchodní Asie. Kniha popisuje hlavní turistické lokality a kulturní události. Najdete zde také tipy pro milovníky nakupování, gastronomie i netradičních zážitků, mapku Bangkoku a tipy na výlety do okolí.

ISBN: 978-80-7508-428-6
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 180 g
EAN: 9788075084286
edice: 1
vydání: 30. 11. 2018
ebook format: epub
ebook kód: 9788075084927
Obsah
  • Přehled nejzajímavějších lokalit a památek doplněný poutavými fotografiemi.
  • Přehled kulturní událostí, tipy pro milovníky nákupů, gastronomie i nočního života.
  • Seznamte se s historií Bangkoku, jeho obyvateli i současným životním stylem.
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat.
  • Na klopách obálky mapky: Bangkok, Starý Bangkok a Král. ostrov, Wat Phra Kaew a Král. palác, Výlety do okolí.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Bangkok je jedním z nejzajímavějších a nejdynamičtějších měst jihovýchodní Asie. I když se rozrůstající se hlavní město Thajska s více než 10 miliony obyvatel může zdát až příliš velké, každá jeho část je přístupná díky nadzemní železnici, metru, říční a kanálové dopravě nebo městským autobusům. Do všech lokalit se dostanete také za rozumnou cenu taxíkem. Průvodce popisuje nejzajímavější památky hlavně v centru Bangkoku a ty si můžete snadno projít pěšky.

Jedním z velkých lákadel je nakupování. Pokud jde o rozmanitost a kvalitu, nabízí Bangkok snad nejlepší nákupní příležitosti v celé Asii. Od stísněných pouličních stánků na místních tržištích až po módní butiky největšího nákupního centra jihovýchodní Asie – nakupování vás tady může zabavit od úsvitu až do noci. Podobně pestrá je i nabídka kulturních a zábavních aktivit, od kin a divadel přes koncerty, taneční kluby až po go-go bary.

Průvodce obsahuje poznámky z historie a současnosti Bangkoku. Pomůže vám také s orientací v místní gastronomii a nabídne i řadu sportovních a zábavných aktivit i dalších praktických turistických tipů. Na vnitřní straně obálky najdete mapku Bangkoku a jeho centra a také schéma Wat Phra Kaew a Královského paláce. 

Při cestování do Thajska není samozřejmě nutné umět thajsky, ale pár běžných spojení se určitě bude hodit. Průvodce nabízí několik základních frází zaměřených zejména na výběr z jídelního lístku nebo nouzové situace. Pokud se chcete naučit základy thajštiny nebo mít po ruce běžnou slovní zásobu, doporučujeme vzít na cesty také naši Česko-thajskou konverzaci se slovníkem.