Thajsko - 2. vydání

Thajsko - 2. vydání

Nové vydání průvodce Thajskem. Vydejte se za exotikou ještě letos! Čekají vás nejkrásnější pláže světa, deštné pralesy, proslulá thajská kuchyně, masáže, bohatý noční život a hlavně všudypřítomná pohodová atmosféra. Kniha nabízí ty nejzajímavější lokality, mapku Thajska a centra Bangkoku.

ISBN: 978-80-7508-426-2
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075084262
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 180 g
edice: 2
vydání: 30. 11. 2018
Obsah
  • Přehled nejzajímavějších míst v Thajsku: chrámy, ostrovy, prales i rýžová pole ve vnitrozemí.
  • Kam za zážitky: od koupání na nejkrásnějších plážích přes pestrou gastronomii po noční život v ulicích.
  • Seznamte se s historií místa, jeho obyvateli i současným životním stylem.
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat. Mapka Thajska a centra Bangkoku.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Thajsko je jedinou zemí v jihovýchodní Asii, která nikdy nebyla kolonií. Právě tento fakt je zřejmě příčinou toho, že tu i v současnosti vládne neuvěřitelně vřelá a pohodová atmosféra. Thajsko je zhruba stejně velké jako Francie, a když sem vyrazíte na dovolenou, věřte, že nebudete zklamaní. Čekají na vás deštné pralesy, pulzující velkoměsta i nádherná přímořská letoviska. Thajsko se může pochlubit jedněmi z nejčistších a nejkrásnějších pláží v Asii.

Rovněž nabídka sportovních aktivit je tu nebývale široká. Naprostým standardem jsou takřka všude půjčovny lodí, windsurfingů a vodních skútrů, věnovat se můžete také potápění, rybaření nebo si dopřát tradiční masáž. Thajská kuchyně je vyváženou směsicí ostrých, kyselých a sladkých chutí. Nabízí tolik druhů jídel, že si bez problémů můžete každý den dopřát něco jiného a stejně odjedete s pocitem, že jste neochutnali zdaleka vše.

Průvodce vám pomůže vybrat ty nejzajímavější lokality. Poznáte místní kulturu, buddhistickou vyrovnanost, pulzující metropole i tradiční vesnice. Nabízí také tipy pro gurmány, aktivní sportovce, milovníky nákupů nebo nočního života. Hodit se vám bude také mapka Thajska a centra Bangkoku, kterou najdete na vnitřní straně obálky.