Budapešť

Budapešť

Starší vydání jen za 99 Kč. Poznejte to nejzajímavější z Budapešti: památky, muzea, historii i současnost této metropole. Průvodce vás doprovodí za celou řadou zážitků od gastronomie po relaxaci v lázních. Kniha nabízí praktické rady na cesty, minislovníček a mapky na vnitřní straně obálky.

ISBN: 978-80-7508-063-9
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075080639
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 178 g
edice: 1
vydání: 30. 3. 2015
ebook format: epub
ebook kód: 9788075081063
Obsah
  • Přehled zajímavostí: Budínský hrad, Rybářská bašta a mohutný tok Dunaje a další.
  • Tipy na zážitky: procházky, věhlasné lázně, večer v opeře.
  • Místní kultura, Maďarské nár. muzeum, Pamětní muzeum F. Liszta, Centrální tržnice nebo restaurace Gundel.
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Budapešť je rušnou metropolí stále kosmopolitnějšího rázu s rostoucím turistickým ruchem a rozhodně má co nabídnout. Především je to lázeňské město, takže se můžete těšit na koupele, zdravotní a zkrášlovací kúry, nové způsoby terapie a spoustu dalších požitků v lehce dekadentním prostředí.

Historická část města je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Najdete zde mnoho památek, muzeí a galerií. Ve městě však potěšíte nejen své oko, na své si přijde i váš žaludek. Maďarská kuchyně prodělala v posledních letech velký vývoj, inovativní pokrmy často vycházejí z tradičních receptů a jsou přizpůsobené chutím 21. století.

Průvodce nabízí výběr toho nejzajímavějšího z historie i současnosti. Kniha obsahuje i praktické rady na cesty, minislovníček a mapky na vnitřní straně obálky.