Budapešť - Poznejte

Budapešť - Poznejte

vyprodáno

Průvodce nabízí 10 prohlídkových tras po celém městě. Poznejte to nejzajímavější, užijte si také relaxaci a zábavu. Budapešť je jako stvořená pro dobrodružství: i kdybyste sem zavítali jen do termálních lázní, budete nadšeni. Při svých procházkách po památkách nebo nákupech oceníte podrobnou rozkládací mapu města, praktické tipy na cesty a 6 stran maďarských frází.

ISBN: 978-80-7508-383-8
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075083838
formát: 117 x 194 mm
stran: 144
hmotnost: 268 g
edice: 1
vydání: 10. 4. 2018
Obsah
 • 10 prohlídkových tras městem.
 • Podrobná rozkládací mapa, ve které jsou trasy také zakresleny.
 • Užitečné fráze v maďarštině, praktické informace a tipy na cestu.
 • Kde se ubytovat, najíst a nakoupit.
 • Kam vyrazit za zábavou i oddechem.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nový průvodce pro každého cestovatele nabízí 10 prohlídkových tras po celém městě. Poznejte to nejzajímavější, ale dopřejte si také na relaxaci a zábavu. Budapešť je proslulá svým Královským palácem, osmi mosty přes Dunaj, termálními lázněmi a v poslední době také tzv. ruin puby. Metropole Maďarska patří k nejkrásnějším městům Evropy, má bohatou historii a vzkvétající kulturní scénu. Při svých procházkách po památkách nebo nákupech oceníte podrobnou rozkládací mapu města a praktické tipy na cesty.

Doporučené trasy zahrnují následující oblasti:

 1. Hradní vrch
 2. Parlament a okolí
 3. Židovská čtvrť
 4. Andrássyho třída
 5. Městský park a okolí
 6. Palácová čtvrť
 7. Markétin ostrov a okolí
 8. Jižní Pešť
 9. Jižní Buda
 10. Budínské vrchy

Budapešť je jako stvořená pro dobrodružství: i kdybyste sem zavítali jen do termálních lázní, budete nadšeni. Můžete zde klidně strávit celý den, odpočívat, dát si masáž nebo si zahrát třeba šachy. A co teprve noční život! V Budapešti si na své přijde opravdu každý. Ať už si chcete zajít na koncert klasické hudby, balet, rockovou akci, diskotéku nebo jen na pivo do rozpadajícího se ruin baru. 

Jistou dávkou exotiky představuje v Budapešti maďarština. Tento ugrofinký jazyk má svoje kouzlo, snad právě proto, že docela pravděpodovně nebudete vůbec ničemu rozumět... V turistických centrech a hotelech se samozřejmě domluvíte anglicky nebo německy, ale mohou nastat situace, kdy se pár vět z maďarštiny hodí. Do průvodce jsme proto doplnili 6 stran užitečných frází zaměřených na cestování. Pokud byste potřebovali větší slovní zásobu, přibalte si do kufru naši knižní konverzaci.