Chorvatsko

Chorvatsko

Náš průvodce představuje to nejzajímavější, ať už se do Chorvatska vydáte za odpočinkem a relaxací, aktivním sportem do hor a národních parků nebo za architektonickými klenoty měst a městeček. V knize najdete i tipy pro rodiny s dětmi. Samostatnou kapitolu tvoří představení místní kuchyně. Na cestách využijete i praktické rady a mapky na klopách obálky.

ISBN: 978-80-87819-91-3
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788087819913
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 178 g
edice: 1
vydání: 16. 5. 2014
ebook format: epub
ebook kód: 9788087819876
Obsah
  • Vydejte se po stopách Vinnetoua: národní parky s vodopády a jezery, pobřeží Jadranu, kaňony
  • Kam za zážitky: potápění v moři, plavba na jachtě, horská turistika v pohoří Velebit
  • Poznejte místní kulturu: historický Dubrovník, římský amfiteátr v Pule, letní festivaly
  • Kde se ubytovat, najíst a jak cestovat: spolehlivá doporučení a rady odborníků
  • Mapky na klopách obálky: Split, Záhřeb, Dubrovník, Chorvatsko
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Tato země ve tvaru bumerangu doslova oplývá rozmanitými přírodními krásami – úžasným pobřežím, vysokými horskými hřebeny i úrodnými rovinami ve vnitrozemí. Křišťálově čistá voda jadranského pobřeží láká ke koupání a relaxaci, mohutné horské masivy ocení milovníci pěší turistiky a adrenalinových sportů. Ve vnitrozemí se nachází národní park Plitvická jezera, neméně působivý je národní park Krka v Dalmácii. Chorvatsko se může pyšnit i vlastními architektonickými klenoty, k nimž patří Šibenik a především Dubrovník.

Chorvatsko již dlouhá léta patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím a letos je snad ještě o něco lákavější. Průvodce představuje to nejzajímavější z celého Chorvatska, ať už se sem vydáte za odpočinkem a relaxací, aktivním sportem do hor a národních parků nebo za  poznáváním měst a městeček.

V úvodu knihy najdete TOP 10 zajímavostí a itinerář pro ideální osmidenní výlet po Chorvatsku. Dále popisuje jednotlivé oblasti geograficky. Samostatnou kapitolu tvoří Záhřeb, živá metropole se specifickou atmosférou. Následuje chorvatské vnitrozemí, Istrie, Kvarnerský záliv a Dalmácie.

Na dovolené určitě oceníte také tipy pro volný čas, pro sportovce, milovníky nákupů, zábavy, rodiny s dětmi nebo labužníky. Popis místní uchyně doplňuje malý slovníček, který využijte při objednávání jídla v restauraci. Hodit se budou i mapky, které najdete na klopách obálky: Split, Záhřeb, Dubrovník a Chorvatsko.

V Chorvatsku se téměř kdekoli domluvíte anglicky nebo německy. Pokud se chcete lépe vyznat v chorvatských nápisech nebo být vybaveni na nečekané události, přibalte si do kufru chorvatskou konverzaci se slovníkem.  Kniha je členěná tematicky, nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací, které vás na cestách mohou potkat.