Černá Hora

Černá Hora

Průvodce představuje to nejlepší z Černé Hory. Černá Hora leží na jižním konci sluncem zalitého Jadranu. Její pobřeží je poseto množstvím historických městeček, vnitrozemí naopak dominují štíty mohutných hor. Na malé ploše najdete hodně věcí, které stojí za to vidět. Díky našemu průvodci vám nic zajímavého neunikne.

ISBN: 978-80-7508-256-5
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075082565
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 176 g
edice: 1
vydání: 31. 1. 2017
ebook format: epub
ebook kód: 9788075083098
Obsah
  • Navštivte města Kotor a Podgorica, boku Kotorskou, Skadarské jezero, národní parky či kaňon řeky Tary.
  • Projděte zdejší turistické stezky, vyzkoušejte jízdu na kajaku a objevte černohorská vína.
  • Poznejte místní kulturu a vychutnejte si atmosféru středověkých památek.
  • Kde se ubytovat, najíst a jak cestovat: spolehlivá doporučení a rady cestovatelů. Mapka země.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Průvodce představuje to nejlepší z Černé Hory. Černá Hora leží na jižním konci sluncem zalitého Jadranu. Její pobřeží je poseto množstvím překrásně zachovalých historických městeček, vnitrozemí naopak dominují štíty mohutných hor. Na  malé ploše najdete neuvěřitelné množství věcí, které stojí za to vidět. Jedním slovem fascinující je i historie země – leží totiž přímo na pomyslné hranici mezi Východem a Západem a její podobu za poslední dvě tisíciletí utvářeli mimo jiné Řekové, Římané, Benátčané, Rakušané či Osmanská říše.

I přes nezpochybnitelnou krásu celého pobřeží Černé Hory je největším zážitkem návštěva jejího vnitrozemí. Právě tady na vás čeká panenská příroda, takřka nedotčená lidskou činnosti, plná nádherných hor, hlubokých kaňonů, rozlehlých jezer a kouzelných horských ples. Černá Hora je ideální destinací pro milovníky pěší či horské turistiky, jízdy na kajaku či raftingu. Pokud se mezi ně počítáte, určitě se vydejte do některého z pěti černohorských národních parků (Durmitor, Biogradska Gora, Skadar, Prokletije a Lovćen). Na okraji náhorní plošiny Durmitor můžete zavítat do nejhlubšího říčního kaňonu v Evropě, vytvořeného řekou Tara, navštívit můžete i Skadarské jezero, největší jezero na Balkáně. Divoká příroda Černé Hory a národní parky zvlášť jsou domovem neuvěřitelného množství zvířat a rostlin. Díky našemu průvodci vám nic zajímavého neunikne.