Slovinsko

Slovinsko

Přehledný průvodce představuje nejzajímavější místa Slovinska, ráje pro milovníky pěší turistiky, adrenalinových sportů i relaxace. Hlavními taháky jsou Julské Alpy, Triglavský národní park, řeka Soča a jezero Bled. Najdete tu i spousty krásných míst, která jsou v zahraničí neznámá – kláštery a hrady nebo řadu lázní, kde se můžete oddat wellnessovým radovánkám.

ISBN: 978-80-7508-286-2
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075082862
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 178 g
edice: 1
vydání: 31. 5. 2017
ebook format: epub
ebook kód: 9788075083128
Obsah
  • Ucelený přehled zajímavostí Slovinska: historická města, přírodní scenerie a mnohé další
  • TOP 10 zajímavostí a ideální den v Lublani
  • Od adrenalinových sportů přes wellness centra až po vinné sklepy: využijte naplno svůj volný čas
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat
  • Mapky na klopách obálky: Slovinsko, Triglavský národní park a centrum hlavního města
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Přehledný průvodce představuje nejzajímavější místa Slovinska.

Slovinsko je sice malá, přesto neuvěřitelně rozmanitá země. Jste-li ve Slovinsku poprvé, začněte v Lublani, poté zamiřte do hor a k jezerům na severozápadě a odtud do kouzelných městeček na jihozápadním pobřeží. Na severozápadě jsou hlavními taháky Julské Alpy, národní park Triglav a řeka Soča. Jihozápad nabízí turistům pláže, jak z Itálie vystřižené přístavy Koper a Piran, letovisko Portorož, tajemná krasová území či slavný hřebčín v Lipici. Rovinatý severovýchod je krajem historických barokních perel Mariboru, Ptuje a Celje, mnoha termálních lázní či vinic, protkaných vinařskými stezkami s řadou vinných sklípků.

Díky čisté panenské přírodě je Slovinsko vysloveným rájem pro milovníky pěší turistiky a adrenalinových sportů. Národní park Triglav je protkaný sítí perfektně značených turistických stezek. Koupání v průzračných vodách Bledského a Bohinjského jezera či projížďka v loďce po jejich hladině budou zážitkem, na který jen tak nezapomenete. Nedaleká řeka Soča nabízí mnoho sportovních aktivit.

V úvodu průvodce najdete TOP 10 zajímavostí a itinerář pro ideální den v Lublani. Dále popisuje jednotlivé oblasti geograficky: severozápad, jihozápad, pobřeží, severovýchod, jihovýchod. Hlavnímu městu Lublaň je věnována samostatná kapitola. 

Na dovolené určitě oceníte také tipy pro volný čas, pro sportovce, milovníky nákupů a zábavy. Nechybí doporučení z oblasti ubytování a představení místní kuchyně. Kniha obsahuje i malý slovníček, který pomůže s objednáním jídla v restauraci. Hodit se budou i mapky, které najdete na klopách obálky: Slovinsko, Triglavský národní park, Slovinské pobřeží, centrum Lublaně.

S dorozuměním ve Slovinsku pravděpodobně nebudete mít problémy, ale může se stát, že některé výrazy vás malinko překvapí. Abyste se ale dobře zorientovali v každé situaci, nezaškodí mít po ruce podrobnější slovinskou konverzaci.