Chorvatsko - Poznejte (e-book)

Chorvatsko - Poznejte (e-book)

Jen jako e-book. 15 prohlídkových tras po celém Chorvatsku. Seznámí vás s památkami, doporučí nejlepší pláže, restaurace a hotely. Nezapomíná ani na sportovní vyžití, nakupování, noční život nebo aktivity pro rodiny s dětmi. V knize najdete i slovní zásobu a fráze, které se vám na cestách mohou hodit.

ISBN: 978-80-7508-268-8
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075082688
formát: 117 x 194 mm
stran: 144
hmotnost: 288 g
edice: 1
vydání: 13. 4. 2017
ebook format: epub
ebook kód: 9788075083661
Obsah
 • 15 prohlídkových tras po Chorvatsku
 • Mapa Chorvatska s vyznačenými trasami
 • Praktické informace a tipy na cestu
 • Kde se ubytovat, najíst a nakoupit. Kam vyrazit za zábavou i oddechem.
 • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Chorvatsko je jednou z nejlákavějších evropských destinací s nekonečnými plážemi, stovkami ostrovů a lehce ležérním přístupem k životu, což z něj činí ideální dovolenkový cíl. Bohatá historie a úžasné pláže – to je Chorvatsko. 

Chorvatská kuchyně je jednoduchá, ale lahodná a zdravá. Tvoří ji čerstvé ryby, místní olivový olej, různé druhy mas, skvělá vína a čerstvá, podomácku pěstovaná zelenina.  Ať zavítáte kamkoli, určitě si udělejte čas na návštěvu trhu pod otevřeným nebem, kde na vás čeká pestrá směsice stánků s lahodným a šťavnatým sezonním ovocem a zeleninou.  K dalším oblíbeným obchodním artiklům patří pršut (sušená šunka) a paški sir (ovčí sýr z ostrova Pag).

Země má svůj půvab v kteroukoli roční dobu, většina lidí sem ale míří v červenci a srpnu. V tu dobu se můžete spolehnout na slunečné počasí, delší otvírací dobu a četnější lodní spojení mezi ostrovy. Mimo hlavní sezonu zase máte větší šanci poznat zdejší reálný život a užít si přírody i památek relativně v poklidu.

V našem průvodci najdete 15 prohlídkových tras po celém Chorvatsku. Seznámí vás s historickými památkami, architektonickými skvosty, doporučí nejlepší pláže, restaurace a hotely. Nezapomíná ani na sportovní vyžití, nakupování, noční život nebo aktivity pro rodiny s dětmi. V knize najdete i slovní zásobu a fráze, které se vám na cestách mohou hodit.

Průvodce obsahuje následující trasy:

 1. Záhřeb: Horní Město
 2. Záhřeb: Dolní Město
 3. Zagorje
 4. Národní park Plitvická jezera
 5. Pobřeží Istrie
 6. V srdci Istrie
 7. Split
 8. Okolí Splitu
 9. Národní park Krka a Šibenik
 10. Ostrov Vis
 11. Ostrov Hvar
 12. Dubrovník
 13. Ostrov Mljet
 14. Poloostrov Pelješac
 15. Ostrov Korčula