Čína - 2. vydání

Čína - 2. vydání

Nové vydání kapesního průvodce do Číny. Známých turistických atrakcí je v této zemi tolik, že je prakticky nemožné se s nimi seznámit při jedné návštěvě. Kniha představuje výběr těch nejzajímavějších míst a památek. Určitě oceníte přehledové mapky, praktické rady na cesty, tipy z čínské kuchyně i pár slovíček v čínštině.

ISBN: 978-80-7508-528-3
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075085283
formát: 105 x 144 mm
stran: 256
hmotnost: 236 g
edice: 2
vydání: 20. 1. 2020
Obsah
  • Popis nejatraktivnějších lokalit a památek z celé Číny. Ideální výlet po Číně.
  • Seznámení s historií země, s její kulturou i současným životním stylem.
  • Tipy pro volný čas z oblasti nakupování, sportu, relaxace i nevšedních zážitků.
  • Kde se ubytovat, najíst a jak cestovat: spolehlivá doporučení a rady cestovatelů.
  • Mapka Číny, Pekingu a Šanghaje
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Čína je země, jež se dá jednoduše charakterizovat několika slovy – obrovská, s dlouhou a bohatou historií, prudce se rozvíjející a vzrušující. Návštěva této země se pro mnohé stává zážitkem na celý život. Při návštěvě Číny můžete obdivovat nepřeberné množství přírodních i lidskou rukou stvořených krás: tradiční čínské loďky v zátočinách řek, hrdé pavilony zářící rudou a zlatou barvou, Velkou čínskou zeď, nádherné porcelánové vázy z doby před mnoha staletími... Čína je požitkem pro všechny vaše smysly.

Známých turistických atrakcí je v Číně tolik a jsou tak roztroušeny po celém teritoriu, že při vaší první návštěvě země se pravděpodobně seznámíte jen se zlomkem z nich. Čína ale kromě nádherných památek nabízí mnohem víc. Spousty příznivců si na celém světě našla akupunktura, kaligrafie či bojová umění. Velkým zážitkem bude také ochutnání místních specialit.

Průvodce je členěný do kapitol Peking, Severovýchod a Vnitřní Mongolsko, Sever centrální oblasti, Šanghaj, Dolní tok Dlouhé řeky, Jižní Čína, Jihozápadní Čína, Severozápadní Čína. V úvodu uvádí výběr TOP 10 zajímavostí a naplánovaný ideální výlet po Číně. Na konci knihy nechybí další zajímavosti, praktické rady na cesty, doporučení ohledně přípravy na cestu, vstupních formalit, ubytování, stravování a tipy pro volný čas. V průvodci najdete i pár frází v čínštině. Pokud se chcete důkladněji jazykově vybavit, doporučujeme naši čínskou konverzaci na cesty. Čínština je exotický tónový jazyk, se kterým má řada lidí ze Západu opravdu velké potíže. Konverzace vám pomůže v běžných i nouzových situacích domluvit vše podstatné