Čína

Čína

Při návštěvě Číny můžete obdivovat mnoho přírodních i lidskou rukou stvořených krás. Spousty příznivců si na celém světě našla akupunktura, kaligrafie či bojová umění. Náš průvodce nabídne nejzajímavější místa, která stojí za shlédnutí. Určitě oceníte praktické rady na cesty, přehledné mapky a pár slovíček v čínštině.

ISBN: 978-80-7508-176-6
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
formát: 105 x 144 mm
stran: 256
hmotnost: 236 g
EAN: 9788075081766
edice: 1
vydání: 25. 4. 2016
ebook format: epub
ebook kód: 9788075082275
Obsah
  • Přehled toho nejzajímavějšího z celé Číny: velkoměsta, historické monumenty, krásy přírody a mnoho dalšího.
  • Od návštěvy Pekingské opery až po nevšední kulinářské zážitky: jak si co nejvíce užít pobyt v Číně.
  • Terakotová armáda a Velká čínská zeď: ponořte se do tajů čínské historie a kultury.
  • Kde se ubytovat, najíst a jak cestovat: spolehlivá doporučení a rady cestovatelů.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Čína je země, jež se dá jednoduše charakterizovat několika slovy – obrovská, s dlouhou a bohatou historií, prudce se rozvíjející a vzrušující. Návštěva této země se pro mnohé stává zážitkem na celý život. Při návštěvě Číny můžete obdivovat nepřeberné množství přírodních i lidskou rukou stvořených krás: tradiční čínské loďky sampany v zátočinách řek, proplouvající mlžným oparem, hrdé pavilony zářící rudou a zlatou barvou, Velkou čínskou zeď, nádherné porcelánové vázy z doby před mnoha a mnoha staletími... Čína je požitkem pro všechny vaše smysly.

Známých turistických atrakcí je v Číně tolik a jsou tak roztroušeny po celém teritoriu, že při vaší první návštěvě země se pravděpodobně seznámíte jen se zlomkem z nich. Dokonce i když tu budete pobývat více než tři týdny, stejně si často budete muset vybrat jen jednu z nabízených možností: buď cestu po Dlouhé řece, nebo jeskyně Mo-kao, Li-ťiang, nebo Hedvábnou stezku. Všechno najednou prostě a jednoduše není v lidských silách stihnout. Čína vám kromě nádherných památek nabízí mnohem víc. Spousty příznivců si na celém světě našla akupunktura, kaligrafie či bojová umění. Na zdejších univerzitách se můžete přihlásit do kurzů čínštiny, trvajících jen pár dní, nebo i několik let. Ale největším zážitkem, který si odsud odvezete, bude setkání s místními obyvateli. 

Většina návštěvníků Číny vám potvrdí, že také čínské jídlo je zážitkem samo o sobě. A je úplně jedno, účastníte-li se oficiálního banketu nebo si jen kupujete nudle v pouličním stánku, vždy a všude je ten pravý čas na to zažít gurmánské dobrodružství.